Адвокат Ростислав Кравець розповів, у яких випадках можна відмовитися від повістки. Про це пише ПІК з посиланням на Факти.
Причинами для відмови можуть бути такі факти:
- у документі вказані неправильні дані одержувача (повістка може бути адресована комусь іншому);
- повістку вручає не уповноважена для цього особа;
- на повістці немає печатки військкомату / підпису військового комісара.
Тому варто ретельно ознайомитися з повісткою на етапі її вручення. Вона повинна обов’язково містити ПІБ призовника; рік народження та адресу; місце його роботи; вид повістки; дату, час і адресу, коли і куди необхідно з’явитися; назву органу, печатка, підпис, прізвище, ім’я та по батькові керівника військкомату.
“У разі виявлення помилки в повістці від неї можна відмовитися, співробітник військкомату повинен скласти відповідний акт у присутності свідків. Його передають в Центр комплектування (військкомат), зрідка – в поліцію”, – каже юрист.
Кравець пояснює, якщо повістку намагається вручити поліцейський або представник тероборони, від неї також можна відмовитися.
“Як таких правил вручення повісток немає. Є тільки правило, що повістку має вручати уповноважена військкоматом особа, тобто представники ТрО або поліції не можуть просто ходити і вручати ці повістки. Це має робити особа, уповноважена військкоматом (центр комплектування та соціальної підтримки), яка вручатиме відповідні повістки, – зазначає він.
Читайте також у ПІК:
- Що треба знати про повістки: у ЗСУ відповіли на поширені питання (ВІДЕО)
- Зеленського просять заборонити видавати повістки скрізь, окрім військкоматів
- Чи законно роздають повістки чоловікам на вулиці та чому це відбувається
- Заборона повісток на блокпостах: Зеленський розглянув петицію
- Уряд дозволив представникам бізнесу виїжджати за кордон: за яких умов і на який термін
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг