Івано-Франківськ

Загинуть при низькій температурі: ботанічний сад у Львові просять віднести до критичної інфраструктури

Критично допустимою температурою для теплиці є 5 градусів.

b305f12c280315e9 scaled

Ботанічний сад ЛНУ імені Івана Франка просять внести до переліку критичної інфраструктури, де не вимикають електроенергію. У ботсаді представлені понад півтори тисячі різноманітних рослин, які можуть загинути при критичному зниженні температури.

Про це повідомив Суспільному директор ботанічного саду Андрій Прокопів.

У теплично-оранжерейному комплексі ботанічного саду Львівського національного університету Франка ростуть рослини із тропічного та субтропічного клімату. Директор ботанічного саду Андрій Прокопів розповідає, зараз температура повітря у теплиці — 18 градусів.

f457954cbce17634 scaled

“Батареї, якщо ми подивимось, вони розташовані під стелажами, частина регістрів розташовані під стелажами, над стелажами є рослини, регістри розташовані вище, потім знову йде ряд мережевих конструкцій і вгорі ми бачимо знову ж таки ще один ряд теплоносіїв. Цього достатньо, щоб була стала температура в цьому об’ємі нашої оранжереї”, — каже Андрій Прокопів.

Комплекс ботанічного саду опалює твердопаливна котельня. Насоси, які подають тепло, працюють на електриці.

“Було б дуже добре, щоб ботанічний сад мінімально відключали від електроенергії, і ми мали можливість безперебійно подавати тепло в оранжерейний комплекс”, — каже чоловік.

a0b75848308e2976 scaled

За словами Андрія Прокопіва, у разі відімкнень електроенергії вмикають генератор.

“Але не хотілося б це робити на щодень, щоб не використовувати той ресурс, який теж є в міру обмежений і ми розуміємо, що може настати якийсь критичний момент з постачанням палива, і ми тоді не порятуємо ту ситуацію навіть генератором”, — каже директор ботанічного саду.

Постійне постачання електроенергії дозволило б забезпечити сталу температуру для близько 1600 видів рослин. Деякі з них мають понад сотню років.

“Цінність їх є в тому, що вони відсутні в інших ботанічних садах Європи. І ті рослини поза сумнівом є унікальні, їх відновити не вдасться, якщо ми їх втратимо. Тому дуже важливо шанобливо поставитися до того, що кілька поколінь поспіль у ботанічному саді працівники доглядали за тими рослинами, і ті рослини будуть сьогодні в колекції”, — каже Андрій Прокопів.

3a22a0bb08cbf657 scaled

Представників обласної військової адміністрації наразі з’ясовують, чи можуть віднести ботсад до переліку критичної інфраструктури.  Відповідь обіцяють надати пізніше.

Читайте також: 

Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram

Читайте нас у тг






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020-2025 Всі права захищено