Через майже рік повномасштабної війни українці все ще дивляться російські фільми та слухають російських виконавців – проте, соцопитування фіксують зменшення споживання ворожого контенту, пише ПІК.
Зокрема, соціологічна група «Рейтинг» з’ясувала, що понад 40% опитаних українців припинили дивитися російські серіали, 25% ніколи їх і не дивилися, і лиш 15% продовжують дивитись, як і раніше.
Щодо музики – ситуація подібна: понад 40% опитаних взагалі припинили слухати російську музику, ще 18% не слухали раніше й зараз не слухають, тільки чверть – продовжують слухати, як і раніше.
Українські пісні є найпопулярнішою категорією серед українських користувачів більшості музичних платформ. При цьому близько 10-20% пісень у топ-100 прослуховувань серед українців складають російські композиції. Три російські виконавці увійшли до першу десятку популярності на кількох різних стрімінгах.
У січні 2023-го частка російського контенту складала 12-21% прослуховувань серед українських користувачів. Лише на платформі Deezer російська пісні складали мізерні 2% прослуховувань. Кількість російських виконавців на різних платформах або суттєво зменшилась: на 30% на Spotify, на 9% на Apple Music, на 2% на Youtube Music — або залишилась такою ж мізерною: 2% на Deezer. Лише на Shazam вона зросла на 1%.
Продаж книг російських авторів зведений нанівець: Держкомтелерадіо заборонив їхнє ввезення з лютого 2022-го. У 2022-му в Україні заборонили продаж літератури російською мовою, а російських та білоруських класиків виключили зі шкільної програми для українських дітей.
За опитуванням ПІК у Телеграм, більшість користувачів відмовилися від російських фільмів, музики, книг:
Як позбутися російського контенту в інтернеті: інструкція
У додатку на смартфоні або планшеті
- Натисніть на іконку профілю на головній сторінці.
- Клацніть «Керування профілями» і оберіть користувача, у профілі якого хочете змінити налаштування:
- щоб змінити мову інтерфейсу — перейдіть у розділ «Мова показу» та оберіть українську;
- щоб змінити мову, якою дивитеся фільми та серіали, — перейдіть у розділ «Мови звукових доріжок і субтитрів».
На комп’ютері
- Зайдіть у свій обліковий запис.
- Клікніть на іконку профілю того користувача, чиї налаштування хочете змінити (налаштування мов різних профілів у межах одного облікового запису можуть різнитися).
- Перейдіть у розділ «Мова», далі — виберіть бажаний варіант із випадаючого списку мов.
Не забувайте зберігати налаштування й оновлювати застосунок, щоб підвантажилися зміни.
У розділі «Особиста інформація» вашого облікового запису
- Внизу сторінки знайдіть «Загальні налаштування в інтернеті».
- У випадаючому списку оберіть пункт «Мова», а далі — видаліть російську та вимкніть автоматичне додавання мов (інакше Google може знову додати російську).
- Очистіть кеш бравзера (зробити це можна у налаштуваннях бравзера у розділі «Конфіденційність і безпека»), щоб нові налаштування вступили в дію.
Безпосередньо під час пошуку
У вкладці «Інструменти» замість опції «Будь-якою мовою» оберіть «Відображати результати українською».
Пам’ятайте: якщо хочете врешті позбутися російського контенту у видачі — не клікайте на російськомовні сайти, які пропонуватиме Google.
У розділі «Пошук» намагайтеся не відкривати російськомовні дописи, а якщо вони трапляються, натискайте «не цікавить», щоб Instagram розумів, який контент пропонувати. Те саме можна робити з рекламою: обирайте «сховати рекламу» і «це неактуально», так алгоритми зможуть відслідковувати ваші вподобання.
Головна рекомендація для користування будь-яким сервісом: перевіряйте налаштування місцезнаходження та змінюйте мову інтерфейсу. Обирайте українську за замовчуванням і робіть свідомий вибір на користь українського контенту.
- Відмова від російського контенту — крок до того, щоб Україна остаточно позбулася проросійських впливів і медіаатак. Свідомо змінюючи свої користувацькі звички споживання контенту, ви перестанете спонсорувати країну-агресора. Завдяки цьому з’являтиметься більше міжнародних продуктів українською та якісних проєктів від українців.
Читайте також у ПІК:
- Бити по військових об’єктах: більшість українців підтримують удари по території росії
- Скільки триває підготовка мобілізованого без досвіду перед відправкою на фронт: пояснення
- У Львові китаєць захистив докторську дисертацію українською мовою
- Як діяти, коли інформацію або послуги надають російською: інструкція
- Що треба знати про перевезення померлих через кордон в Україну
- Бити по військових об’єктах: більшість українців підтримують удари по території росії
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг