На Прикарпатті вранці, 6 березня вони працювали на трасі «Івано-Франківськ-Львів», у межах населених пунктів Поплавники та Вікторів Галицької громади. Воєнкоми зупиняли як легкові автомобілі, так і рейсові автобуси. Про це ПІК повідомляють очевидці події.
Зокрема, у Поплавниках, де чергували представники центру комплектування та соціальної підтримки, трьох чоловіків, які вийшли з автобуса, який зупинився за вимогою поліції, забрали і відвезли до військкомату.
Їм не виписували повістки, а просто наказали зайти у службову машину, зауважують пасажири автобуса. Окрім того, один з чоловіків навіть паспорта при собі не мав.
Чи мали законне право представники військкомату везти чоловіків до центру комплектування, навіть не запитавши їх документів…
Зазначимо, що в українському законодавстві чітко не визначене місце вручення повісток. Тому їх можуть видати будь-де – вдома, на роботі, на вулиці тощо.
Також чоловіки можуть відмовитися від повістки під час її вручення. У такому випадку співробітник військкомату повинен скласти акт про відмову від отримання.Даний акт укладається у присутності свідків, аби було підтвердження причини відмови від отримання повістки. Потім цей акт передають до центру комплектування. В окремих випадках його можуть направити до поліції.
А от наприклад, саджати людину до авто й везти до військкомату, навіть у супроводі правоохоронних органів, – протизаконно. Тобто вручити повістку на вулиці – законно, змушувати й везти одразу до військкомату – ні. На цьому наголосив адвокат Андрій Новак в ефірі “Сніданку з 1+1”.
У разі ухилення від мобілізації заборонено везти людину до військкомату примусово, натомість до поліцейського відділку для складання протоколу – ні. Чоловікам також можуть запропонувати проїхати з ними, але людина має повне право відмовитися, пояснює адвокат.
Додамо, що оскільки в Україні воєнний стан продовжений до 20 травня 2023 року, і так, продовжуються мобілізаційні заходи. Міністр оборони Олексій Резніков повідомив, що відбір кандидатів відбувається за військово-обліковими спеціальностями.
Він наголосив, що Генштаб чітко знає кількість водіїв, стрільців, операторів, артилеристів, снайперів, яких сьогодні потребує наша армія, та визначає завдання воєнкомам.
Тим часом завдання Міноборони наразі – перетворити всю відповідну паперову роботу в цій сфері на цифровізований продукт. Резніков наголосив на важливості підготовки та навчань військових і зауважив, що президент України порушує питання практично на кожному засіданні Ставки Верховного головнокомандувача.
Читайте також у ПІК:
- На Прикарпатті поранені військові тижнями стоять в черзі за висновками медкомісії
- Повістки на вулицях: у який ТЦК йти, якщо військові вручили повістку не за місцем реєстрації
- Військовий з Тернополя загинув на фронті протягом місяця після призову: що про це відомо
- Чи можуть представники військкомату обшукувати чоловіків для отримання персональних даних: пояснення юриста
- Призовники, яким виповнилося 27 років повинні прибути до військкомату для медкомісії – постанова Кабміну
- Білий квиток та медична комісія: як приймається рішення про (не) придатність військовослужбовців
- Визнали придатним до служби без двох рук: проблеми мобілізації в Україні
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг