На залізничній станції Сібуї у передмісті Токіо 7 березня 1935-го помер пес породи акіта на ім’я Хатіко. Про це пише ПІК з посиланням на Gazeta.ua
Японець Хідесабуро Уєно 1923-го в японській префектурі Акіто взяв цуценя породи акіта. Назвав Хатіко. Пес щоранку проводжав професора на роботу і зустрічав його. Хідесабуро жив у передмісті Токіо – Сібуї, добирався на роботу в Токіо. Пес чекав, доки чоловік сяде у потяг і вертався додому.
“21 травня 1925- го Хатіко не дочекався господаря. У професора на роботі стався інфаркт, він помер. Не дочекавшись господаря, він провів на станції весь вечір і повернувся на поріг будинку лише для того, щоб переночувати. Щодня ходив туди. З ним віталися всі працівники залізниці, приносили йому курячі кістки. Один із студентів Уєно, Хірокічі Сайто, зв’язався з місцевими журналістами і розповів історію Хатіко”, – йдеться у повідомленні.
4 жовтня 1932-го у популярній японській газеті “Асахі Шинбун” вийшла стаття про пса. З цього моменту Хатіко став зіркою. Його стали підгодовувати не тільки співробітники вокзалу, а й туристи. За рік скульптор Теру Андо зробив прижиттєву скульптуру. Хатіко дуже сильно постарів. Він часто спав у багажній кімнаті.
Там для нього лишали мішок із соломою. 8 березня 1935-го працівник станції помітив, що Хатіко немає на звичному місці. Почав шукати у багажному відділенні – там не було також. Тіло Хатіко знайшли на узбіччі дороги – він помер за день до того.
В Японії оголосили день національної жалоби. Розповідь про Хатіко включили в шкільну хрестоматію Японії. На світ з’явилося багато статей, віршів і фільмів, присвячених знаменитій собаці. Тіло Хатіко кремували і поховали поряд із могилою господаря на кладовищі Аояма. Цього собаку у всьому світі називають символом вірності і відданості.
Читайте також у ПІК:
- «Мавка. Лісова пісня»: у прокат вийшов найдорожчий український мультфільм
- Чи припинили українці слухати, дивитися та читати російське після року повномасштабної війни
- У Львові китаєць захистив докторську дисертацію українською мовою
- Експонати зібрані на полі бою: на Прикарпатті презентували виставку «Бій за Незалежність» (ФОТО)
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг