“Слава Україні!” – гасло, яке цього тижня розлетілося усіма соцмережами після розстрілу українського військовополоненого російськими окупантами. Насправді цей слоган має давню історію. Про це в ефірі 1+1 розповіла кандидатка історичних наук Аліна Понипаляк, пише ПІК.
“Його використовували ще понад 100 років тому. Спершу – борці за незалежність України, потім – патріотично налаштовані громадяни вже у вільній Україні, нині – це головне гасло українців. Найвідоміший факт, коли вперше було вжито це гасло, – це в березні 1919 року у Львові. Тоді студенти й інші українці, які виступали проти польського уряду, активно використовували ці слова”, – сказала вона.
За її словами, це гасло стало загальноприйнятим в УНР, протягом всього 20 століття – як революційне гасло. Згодом – для прославлення нашої країни та державності.
Нагадаємо, 6 березня 2023 року в мережі оприлюднили відео, як російські окупанти розстрілюють українського військовополоненого після його слів “Слава Україні!” й знімають це на відео.
Читайте також у ПІК:
- На війні загинув прикарпатець Дмитро Коцюбайло, з позивним «Да Вінчі» (ФОТО)
- На Франківщині попрощалися з полеглим Героєм України Дмитром Коцюбайлом (ФОТО)
- Відомі випадки в історії вбивства українців за гасло “Слава Україні”
- Стало відомо ім’я військового, якого розстріляли окупанти за “Слава Україні”
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг