Під час зустрічі з польськими колегами, майстриня з села Шепіт Косівської громади Ольга Петращук провела майстер-клас з виготовлення сирного коника у гміні Соліна, інформує ПІК.
Жінка робила це доволі вправно та швидко, адже вже 9 років виготовляє коники з сиру, які є надбанням гастрономічної культури Косівщини. Опісля усі бажаючі мали змогу скуштувати коника.
“Я дуже рада, що мала можливість презентувати наш національний продукт – сирний коник у Польщі. Сподіваюся, нам він посмакував нашим польським друзям й чекаємо їх у нас на фестивалі в липні”, – розповіла пані Ольга.
А секретар Гміни пані Катажина Зелінська-Онишко навіть спробувала сама виготовити сирного коника. Вона розповіла, що це дуже цікавий і незвичний продукт.
На зустрічі також презентували м’ясні вироби з Косівської громади. Їх привезла ще одна майстриня Світлана Матійчук.
Додамо, що в рамках проєкту «Фестиваль – стала ініціатива та ефективний інструмент промоції історичної та культурної спадщини у прикордонних регіонах України та Польщі», що реалізовує громадська організація «Прикарпатська інформаційна корпорація» в партнерстві з Косівською міською радою та урядом гміни Соліна відбулася навчальна поїздка закордон.
Ідея триденного заходу полягала в тому, щоб обмінятися досвідом та представити в Польщі локальний крафтовий автентичний продукт – коник з сиру.
Примітка: створено та підтримано за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Програми транскордонного співробітництва європейського інструменту сусідства Польща-Білорусь-Україна 2014-2020. Назва проєкту – «Фестиваль – стала ініціатива та ефективний інструмент промоції історичної та культурної спадщини у прикордонних регіонах України та Польщі». За зміст несе відповідальність лише ГО «Прикарпатська інформаційна корпорація» і він не відображає позиції Європейського Союзу.
Детальніше про фестиваль читайте у групі “Смак з Косова”.
Читайте також:
- Наші громади дуже схожі: як польська Соліна делегацію з Косова приймала (ФОТОРЕПОРТАЖ)
- Косів-Соліна: делегація з Прикарпаття представила сирного коника в Польщі як культурну спадщину
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг