Коротко про основні зміни у матеріалі ПІК.
Підняття пенсій
В Україні з 1 липня запланована індексація пенсійних виплат на 19,7%.
Це стосується держслужбовців, працівників органів місцевого самоврядування, народних депутатів та науковців.
Розмір доплат буде індивідуальним і залежатиме від суми виплат, які отримує кожен пенсіонер.
Кінець карантину
З 1 липня завершується дія карантину та режиму надзвичайної ситуації у зв’язку з пандемією коронавірусу.
Додамо, що Всесвітня організація охорони здоров’я 5 травня скасувала статус пандемії COVID-19, як глобальної надзвичайної ситуації. В організації наголосили, що варто пильнувати, адже вірус все ще постійно мутує.
Рецепти на ліки
З липня, отримати препарати в рамках програми, можна буде тільки за електронним рецептом. Паперовий рецепт продовжуватиме діяти тільки на тимчасово окупованих, прифронтових територіях і територіях, де ведуться активні бойові дії.
Разом з тим, на всій території України на прохання пацієнта лікар зможе додатково роздрукувати інформаційну довідку, в якій міститиметься інформація про рецепт.
Однак на прохання пацієнта лікар зможе додатково роздрукувати інформаційну довідку, у якій міститиметься інформація про рецепт.
Здорожчання пального
В Україні від першого липня дорожчає пальне. Найбільший вплив від цього рішення влади відчують українські аграрії, які вже почали збирати врожай. Здорожчання палива неодмінно позначиться на ціні продовольства.
Також від першого липня цього року Рада скасовує єдиний податок 2% та частково — мораторій на перевірки для підакцизних товарів (алкоголь, тютюн, паливо), грального бізнесу та фінпослуг. Експерти ринку нафтопродуктів кажуть, що внаслідок цього найбільше здорожчає бензин — на 10-11 грн за літр, дизпаливо додасть у вартості 6-7 гривень, найменше підскочить автогаз – на 2-3 гривні.
Зростання тарифів на воду
Платіжки для українців за воду зростуть. Підвищення відбуватиметься у два етапи: з 1 липня по 31 серпня та з 1 вересня 2023 року. У середньому рівень зростання тарифів становитиме 32% і залежатиме від регіону.
У Нацкомісії, яка регулює тарифи, кажуть, що в середньому сума в платіжках за водоспоживання сім’єю (2–3 людини) зросте на 62 грн/міс (з ПДВ). Тобто якщо до підвищення вона орієнтовно становила 194 грн/міс, то після підвищення сягатиме 256 грн/міс.
Однак, прем’єр-міністр Денис Шмигаль сказав, що це рішення не остаточне, адже не погоджене з урядом.
Читайте також:
- В Україні з липня здорожчає пальне: як це вплине на ціну продовольства
- Індексація пенсій: з липня деякі українці отримають підвищені виплати
- НБУ зобов’язав банки та обмінники приймати старі чи зношені банкноти
- Пораненим воїнам спростили оформлення відпусток та звільнення з лав ЗСУ – Міноборони
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram