Він також закликає утриматися від коментарів у дусі розчарувань у темпах просування українських військ.
Так на прохання агентства “Інтерфакс-Україна” на брифінгу в понеділок у Брюсселі він прокоментував ситуацію на полі бою.
“Ми не маємо коментувати щодо України в плані того, що “вони мають просуватися швидше” або “ми розчаровані, що вони не просуваються швидко”. Такі операції надзвичайно важкі, і я гадаю, що те, як вони це роблять, заслуговує на похвалу. Я гадаю, що з хороших причин у деяких місцях вони обережні, тому що ви можете спалити багато сил, якщо ви підете напряму, і вам потрібно знайти слабкі місця, найкращі позиції, щоб спробувати прорватися”, – зазначив він.
Бауер констатував, що контрнаступ – це завжди важка операція, і безпосередньо в Україні перебуває 90% особового складу російської армії.
“Люди ніколи не мають думати, що легко переступити (лінію загороджень – ІФ-У), так ніколи не буває. В Україні є значна кількість росіян, є значні загороджувальні перешкоди – іноді це декілька кілометрів, іноді це 30 кілометрів глибиною, з мінними полями, серйозними загородженнями, і є ще третя лінія. Щоб через це все пройти, досягти території, де більше немає оборонної інфраструктури – це дуже-дуже важке для українців завдання”, – переконаний адмірал.
Бауер також вважає, що велику допомогу в цій війні Україні “зі значною кількістю західного озброєння і західного навчання” надають 50 держав.
“Якщо Україна програє цю війну, це – не кінець нестабільності, це початок ще більшої нестабільності. Як нам відомо, Росія хоче повернутися назад до кордонів 1997 року, що включає три балтійські держави, Польщу, Словаччину, Угорщину, Словенію та Болгарію. Це для нас неприйнятно. Тому ми маємо зрозуміти, що ця війна не лише про Україну, а й про набагато більше, і ми маємо продовжувати підтримувати Україну так довго, скільки це буде потрібно, тому що ми не можемо дозволити росіянам перемогти”, – аргументував адмірал.
Крім того, голова Військового комітету НАТО зауважив, що союзники переконані в тому, що “росіяни відновляться”.
“Тому (оборонні – ІФ-У) плани (НАТО – ІФ-У) будуються не на сьогоднішньому стані російської армії, а на стані армії до нападу на Україну. Це раз. Вони також отримають уроки з цієї війни. Тому ми продовжуватимемо розглядати їх як серйозну загрозу”, – сказав Бауер.
Читайте також:
- Іспанія стала 21 країною, яка підтримала членство України в НАТО
- Держава оплачуватиме українцям курси вивчення англійської – Шмигаль
- У США повідомили, скільки ще готові допомагати Україні у війні проти Росії
- Литва передасть Україні нову військову допомогу: що саме
- Зеленський у зоні бойових дій вручив державні нагороди “едельвейсам” (ФОТО)
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг