Івано-Франківськ

Де і як правильно зберігати цибулю, щоб не гнила: корисні поради

Зберігати цибулю нескладно, але потрібно знати деякі нюанси та особливості.

Де і як правильно зберігати цибулю, щоб не гнила: корисні поради

Цибулю зазвичай збирають наприкінці літа. Як підготувати цибулю до збирання й зберігання, де та як правильно її тримати, пише ПІК з посиланням на Gazeta.ua

Щоб цибуля добре зберігалась, потрібно правильно підготувати її до збирання. Насамперед потрібно приблизно за місяць до збирання врожаю припинити поливати цибулю.

“Збирати потрібно уже після того, як стебла висохнуть і вляжуться на землю. Цибулю слід збирати в суху погоду, обережно витягуючи цибулини із землі, щоб не пошкодити їх. Після цього врожай потрібно добре просушити протягом кількох днів. Можна просто розкласти цибулини на грядці, якщо дозволяє погода. А якщо дощить, то розстелити в сухому у світлому місці з гарною вентиляцією”, – йдеться у повідомленні.

Через кілька днів перевіряють шийку цибулини. Вона повинна бути сухою, а сама цибулина – твердою. Слід очистити зайві луски, відрізати корені і стебла. Якщо не будете заплітати в косу, то залишити стебла слід не менше 5 см. Після цього урожай можна закладати на тривале зберігання.

Оптимальні умови

Оптимальною температурою для зберігання цибулі вважають від +2 до +5°С. Це може бути підвал або погріб. Вологість краще підтримувати на одному рівні, не більше 75%. Висока вологість провокує проростання і гниття цибулі, а від низької головки будуть сохнути.

Якщо ж у вас немає погреба або підвалу, то можна зберігати врожай в іншому приміщенні при температурі не вище 18°С. Можна цибулю зберігати й у кімнатних умовах, але важливо не допускати коливань вологості і температур, які неминучі при включенні і відключенні центрального опалення. За відсутності в приміщенні вентиляції його потрібно регулярно провітрювати.

Щоб цибуля не псувалась

Цибулини обов’язково потрібно періодично оглядати й видаляти ті, що починають псуватися. Можна цибулю, яка починає гнити, перебрати, видалити зайві лусочки, за можливості заново просушити і добре провітрити приміщення, в якому вона зберігається.

Можна додатково просипати цибулини товченою крейдою, яка буде вбирати в себе зайву вологу. Для цього потрібно 200 г крейди на 10 кг цибулі.

Як боротися з мошками

Часто з’являються мошки над цибулею. Це буває від неправильного зберігання. Є кілька способів боротьби з ними. Найперше потрібно перебрати цибулю й викинути зіпсовано.

Крім того, потрібно:

  •  використовувати клейкі пастки для мух;
  •  покласти поруч з цибулею хвою або вату, просочену ефірним маслом;
  • поставити відкриту пляшку з недопитим вином або солодким напоєм, в яку мошки злетяться, потім закрити її й викинути;
  •  можна розкласти поруч часточки часнику або розігріти на сковороді трохи камфори, влаштувавши своєрідне “обкурювання”.

Як зберігати цибулю в погребі

  • Якщо цибуля починає проростати, потрібно перенести її в прохолодніше приміщення. Цибуля буде зберігатися довше і не проростати, якщо зберігати її в картонних ящиках з кришкою.
  • Але в жодному разі цибулю не можна зберігати в пластикових пакетах, у них вона почне гнити вже за кілька днів через відсутність повітрообміну.
  • Якщо вирішили зберігати цибулю у погребі, заздалегідь підготуйте ящики чи мішки, в які будете її складати.
  • Можна помістити цибулю в картонні або дерев’яні ящики з отворами, висотою приблизно 50 см. Вищі ящики використовувати не варто, нижні шари можуть швидко почати псуватися. Ящик повинен стояти на пагорбі, щоб не торкатися стінок та підлоги. На дно ящика покладіть папір або газету, яка буде вбирати вологу.
  • Якщо зберігати цибулю будете у мішках або сітках, вибирайте їх з міцного матеріалу, поміщаючи туди по 10-15 кг цибулі.
  • Можна також використати контейнери з-під яєць. У них можна розкласти кожну цибулину в окрему виїмку. Зберігають цибулю також у капронових панчохах. Вони добре пропускають повітря.
  • Дуже зручний і красивий спосіб зберігання цибулі ‒ коса. Для цього підходять головки зі стеблом не менше 15 см. Для зручності краще вибирати однакові за розміром цибулини. Коси можна розвісити як у погребі, так і в будинку.

Читайте також у ПІК:

Приєднуйтесь до нас  у Facebook,Instagram,Youtube та  Telegram

Читайте нас у тг






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено