Насамперед викопану картоплю потрібно зсипати під навіс та просушити кілька днів. Це робиться для того, щоб картопля добре підсохла, невеликі травмовані ділянки затягнулися, шкірка зміцніла, а хворі бульби і ті, що підгнивають, можна було легко вибрати.
Потім потрібно перебрати картоплю на велику – її використовують в їжу в першу чергу – середню та дрібну.
Як зберігати картоплю у квартирі, на балконі:
- Якщо ви мешкаєте у квартирі та не маєте підвалу, можна зберігати картоплю на балконі. Для зберігання підійде міцний герметичний ящик. Ящик, наприклад, можна виготовити з вагонки чи товстої фанери.
- Пофарбуйте ящик для підвищення вологостійкості. Щоб він добре виконував свої функції, зробіть в ньому друге дно та подвійну кришку. Порожнечі заповніть пінопластом, утеплювачем або тирсою.
- Якщо немає балкона, то зберігати картоплю взимку можна і у квартирі в будь-якому темному місці. Однак термін зберігання в такому разі становитиме лише один місяць, після цього картопля почне в’янути чи проростати.
Чи можна зберігати картоплю в холодильнику:
- Якийсь час можна зберігати картоплю в нижньому відділі холодильної камери, призначеному для зберігання овочів.
- Водночас краще тримати її в паперових пакетах, бо в поліетиленових картопля починає гнити.
- Але слід враховувати, що в разі тривалого зберігання на холоді в картоплі з крохмалю утворюється цукор і вона стає солодкою.
Як продовжити термін зберігання картоплі:
- Ідеально картопля зберігається з буряком, він відмінно вбирає зайву вологу, оберігаючи тим самим від загнивання бульби картоплі.
- Картоплю можна перекласти свіжим листям горобини, сосновими або ялиновими гілками. Ці рослини виділяють фітонциди, які довше зберігають її.
- Половина яблука, покладена навесні до ящика з картоплею, перешкоджатиме її проростанню, вбираючи вологу.
- М’ята затримує проростання картоплі.
- Картопля зберігатиметься краще, якщо перекласти її лушпинням цибулі.
- Що робити, щоб картопля не проростала
- Температура в приміщенні, де зберігається картопля повинна бути не вищою за +2+3 градусів, а відносна вологість повітря – 80-90%. Лише за атких умов картопля не почне проростати.
- Цьому допоможе також регулярне провітрювання. Якщо картопля зберігається у підвалі, під час відлиги потрібно відкривати вентиляційні канали, двері та вікна.
- У випадку, якщо температура зависока, за можливості, щоб запобігти проростанню, картоплю потрібно перемістити в більш прохолодне місце. Якщо не має такої можливості, хоча б поставити заморожену воду чи придумати додаткову вентиляцію.
- Пам’ятайте, що всі бульби потрібно зберігати у темному приміщенні. Якщо є ризик, що на картоплю може потрапити світло – накиньте на ящики щільне покривало. Ідеальна температура для зберігання картоплі – від -2 до +4 градусів, вологість – 80-90%.
- Картоплю потрібно зберігати окремо від цибулі та часнику, тому що ці овочі стимулюють проростання бульба.
- А от яблук чи лимони вбережуть її від проростання, тому найкращий спосіб буде покласти у ящик чи мішок покласти яблука, чи лимон.
Читайте також:
- Довше будуть свіжими: як правильно зберігати овочі та фрукти
- Щоб вийшла смачною: як правильно варити гречку