Одним з найперспективніших видів рухової активності на сьогодні є так звана скандинавська ходьба – ходьба із застосуванням спеціальних палиць. В Україні скандинавська ходьба як вид фізичного навантаження з’явилася порівняно недавно, проте з кожним роком набуває дедалі більшого поширення й популярності. Для залучення до занять вже створюються клуби скандинавської ходьби, пише ПІК.
“Під час занять скандинавською ходьбою спостерігається збільшення виділення ендорфінів – так званих гормонів щастя, які підвищують больовий поріг і зменшують больові відчуття. Регулярні тренування сприяють покращенню відчуття рівноваги й координації, зміцненню вестибулярного апарату”, – йдеться у повідомленні Косівської районної держадміністрації.
Заняття скандинавською ходьбою показані не лише для підтримання загальної фізичної форми та боротьби з хронічними захворюваннями, а й як засіб специфічної реабілітації. Щоб тренування приносили користь, важливо ознайомитися з протипоказаннями, правильно підібрати спорядження та засвоїти техніку ходьби.
“Протипоказань до занять зі скандинавської ходьби небагато: гострі інфекційні захворювання, ранній післяопераційний період, загострення хронічної патології. Під час ходьби з палицями повторюються природні рухи людського тіла, як і при звичайній ходьбі, лише з дотриманням ритму”, – додають в РДА.
Читайте також у ПІК:
- У Китаї стався потужний землетрус на глибині 13 кілометрів
- У “Київстар” повідомили, чи будуть виплачувати компенсації абонентам, які постраждали внаслідок атаки
- На Косівщині депутати обрали нову голову районної ради: нею стала жінка (ФОТО)
- У Косові відкрили оновлене неврологічне відділення з інсультним блоком (ФОТО)