Прикарпатський священник з Косівщини Юліан Тимчук пояснив у чому особливість поклонів під час Великого посту. За його словами, упродовж Великого посту поклонів не творять від вечора п’ятниці до вечора неділі, пише ПІК.
У дні великих свят, від Різдва Христового до Хрещення Господнього, від Великодня до П’ятидесятниці, а також причасникам у день Причастя земні поклони творити не треба.
“Доземний поклін робимо так: стаємо рівно і хрестимося. Після хресного знамення стаємо на коліна і чинимо поклін, припадаючи руками до землі і чолом торкаючись (або майже торкаючись) до землі, після цього знову встаємо на ноги”, – написав отець Юліан у соцмережі.
Священник відзначив, що немає церковних приписів творити земні поклони поза Великим постом, так само неправильно бити великі поклони і під час Божественної літургії (окрім поклоніння Тілу і Крові Христовим у особливі визначені моменти).
“Для християн сенс поклону полягає не стільки в прихиленні до землі, скільки у моменті піднесення з неї. Коли ми стаємо навколішки, свідчимо, що ми грішні. Але коли ми піднімаємося з колін, покаявшись, то свідчимо, що Господь прощає нам, звільняє від рабства гріха і відкриває для нас Царство Небесне”, – додав о. Юліан.
До слова, раніше священник з Криворівні Іван Рибарук розповів, чому в храмі гаснуть свічки.
Читайте також у ПІК:
- Коли починається і скільки триватиме Великий піст у 2024 році
- Скандальна заява Папи Римського про війну: у Ватикані виступили з поясненням
- ВІДВЕРТО: Іван Рибарук – отець та настоятель церкви в Криворівні (ВІДЕО)
- “Путін віддав душу дияволу” – отець з Верховинщини Іван Рибарук (ВІДЕО)