Івано-Франківськ

На Львівщині можна побачити нащадків диких коней – тарпанів (ФОТО)

У Яворівському національному парку відновлюють популяцію тарпанів, які до ХІХ століття ганяли степами Європи і Євразії.

На Львівщині відвідати цих коників гарна ідея для одноденної мандрівки. Про це у соцмережі повідомив Остап Процик, пише ПІК.

На Львівщині можна побачити нащадків диких коней - тарпанів (ФОТО)

“Оці хлопці народились цього року. Їх предки – дикі коні тарпани – до 19 століття вільно ганяли лісами і степами Євразії. Після тотального винищення селекціонери зуміли відновити тарпаневидних коней, предків яких вишукували по сільських господарствах (дикі коні полюбляли заводити романи зі свійськими )”, – йдеться у повідомленні.

До слова,

Тарпан —  європейський дикий кінь, невеликий на зріст (висота в холці 107 — 130 см). Однією з ознак, окрім малого зросту, є темний «ремінь» уздовж хребта, а також відсутність чілки і неповисла грива. Травоїд; у минулому досить поширений у Степах і Лісостепах Європи.

Тарпани були маленького зросту з відносно грубою горбоносою головою, загостреними вухами, густою короткою хвилястою, майже кучерявою шерстю, яка ставала довшою взимку, короткою, густою, кучерявою гривою і хвостом середньої довжини. Влітку колір був рівномірний чорно-бурий, жовто-бурий або брудно-жовтий, взимку ясніший, мишачий (мишаста масть) з широкою темною смугою вздовж спини. Ноги, грива та хвіст — темні. Густа шерсть дозволяла тарпанам переживати холодні зими. Міцні копита не вимагали підков.

Тарпани водилися табунами, іноді по кілька сотень голів, які розпадалися на маленькі групи з жеребцем на чолі. Тарпани були вкрай дикі, обережні і полохливі.

Читайте також у ПІК:

Приєднуйтесь до нас  у Facebook,Instagram,Youtube та  Telegram

Читайте нас у тг




Новини партнерів







Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено