Сьогодні пропонуємо порівняти локацію, на якій нині розміщується Івано-Франківський Міський перинатальний центр (вул. Чорновола 51). Як відомо, його було зведено на початку 80-х років. А що на його місці було раніше?
Отже, важливою подією в житті Станиславівської єпархії стало заснування монастиря Чина Найсвятішого Ізбавителя (отців-редемптористів). У 1920-х рр. єпископординарій Г. Хомишин запросив монахів Чину Найсвятішого Ізбавителя до Станиславова.
На початках отці проживали в духовній семінарії, згодом єпископ надав їм парафію в передмісті «Гірка», де вони прислуговували в церкві св. Йосифа.
У 1927 р. отці-редемптористи при сприянні владики купили землю і будинок на вул. Голуховського (теперішня Чорновола автостоянка та заїзд до корпусу гінекології пологового будинку) куди й перенесли монастир з будинку по вул.Маланюка.21.
Посередині монастирського приміщення редемптористи добудували каплицю в якій вони проводили службу.
За монастирем був сад та город. Ліворуч від будівлі знаходився пам’ятник садово-паркової архітектури “Лурдський грот”.
Праворуч від монастиря отці планували спорудити велику церкву Матері Божої Неустанної Помочі. На жаль ці плани не здійснились – прийшла війна.
У 1945 році радянська влада закрила монастир, а в будівлі відкрили дитячу поліклініку та профспілку медпрацівників. З будівлі колишнього монастиря в 1976 році дитяча поліклініка переїхала в нове приміщення по вулиці Тичини.
На початку 80-х років, поруч з територією монастиря, розпочалось будівництво нового корпусу пологового будинку і всі приміщення редемптористів були зруйновані, крім “Лурдського гроту”, який перевезли на територію школи міліції по вул. Національної Гвардії.
У 90-х редемптористи повернулись до міста і виконали заповіт своїх предків, побудувавши на вулиці Івасюка монастир і церкву Матері Божої Неустанної Помочі.
А в 2010 році збудували храм Різдва Пресвятої Богородиці по вулиці Чорновола біля пологового будинку на місці з якого отці-редемптористи (латиною «ізбавитель» – «redemptor») починали заснування монастиря Святого Ізбавителя в Станиславові.
Читайте також у рубриці “Було-стало”:
Читайте нас у тг