Другий тиждень Прикарпаття живе у воєнному стані. І за цей час трапилося чимало подій. Сьогодні ПІК традиційно розповідає основні новини тижня.
Головне
21-річному лейтенанту Сапилу Віталію Романовичу цього тижня посмертно присвоїли звання Героя України. Юнак родом з Рогатинщини, з села Черче. Хлопець загинув 25 лютого, в бою під Києвом внаслідок авіаудару.
Та до цього він – командир танка – знищив десятки одиниць ворожої техніки.
Сьомий день збройного вторгнення Росії в Україну приніс сумну звістку і в місто Долину. У війні з російським окупантом загинув 33-річний житель Долини Петрук Василь Володимирович. Герой України загинув на бойовому посту біля Житомира під час авіанальоту ворожої техніки. Осиротіли дружина та двоє діточок: 6-річний син і донечка, яка народилася 12 вересня минулого року.
Першого березня, захищаючи рідну Україну від російських агресорів, загинув уродженець села Бортники, що на Тлумаччині, Андрій Шкромида.
Також бою з окупантом віддав життя за рідну землю уродженець Косівщині Богдан Книшук.
А 4 лютого в Івано-Франківській громаді провели в останню путь молодого бійця 23-річного Андрія Януша, який також загинув у бою з окупантом.
Кримінал
Цього тижня СБУ затримала коректувальника вогню, який навів удар на Франківський військовий аеродром. Нагадаємо, вибух стався 24 лютого у день, коли розпочалася загарбницька війна Росії проти України.
Зрадник України прибув в Івано-Франківськ 22 лютого. Він заселився в мотель неподалік аеродрому. Диверсант був затриманий на гарячому, коли намагався здійснити наступний злочин, спрямований на зниження обороноздатності міста. За статтею «Державна зрада» злочинець буде засуджений до 15 років ув’язнення.
Соціум
На п’ятий день війни прикарпатці потроху почали пристосовуватися до воєнних умов. Стало очевидним, що навіть у такий складний час бізнес та підприємства мають працювати. Тож аптеки, магазини з продовольчими товарами та одягом знову відкрилися. За словами міського голови Руслана Марцінківа, їхня робота + сильна опора і для війська, і для всіх громадян.
Але з початку війни підприємці почали підвищувати ціни на продукти, а аптеки – відмовлятися продавати ліки за акціями. Зокрема, такі випадки, коли фармацевти хамовито відповідають покупцям та скасовують акції, зафіксували у Коломиї та Івано-Франківську.
На це штаби тероборони Коломийщини та Франківська попередили, що тих, хто підвищує ціни на товари, будуть вважати мародерами. Вони вимагають порядності від працівників у сферах торгівлі та послуг.
Тим часом першого березня Івано-Франківській ТГ розпочали формування бойового стрілецького відділення. А для біженців запровадили обов’язкову реєстрацію. Переселенцям видають посвідчення, які спростять переадресацію соціальних виплат.
Сидіти склавши руки, коли йде війна, не змогли актори Франківського драмтеатру. Вони створили пункт координації та допомоги для ЗСУ, територіальної оборони та переселенців. Актори працюють цілодобово і готові допомагати усім. Також до доброї справи може долучитися кожен, приносячи необхідні речі. У театрі центр допомоги діє з боку вулиці Степана Бандери (вхід на камерну сцену).
Крім того, в Франківську організували соціальні їдальні. Вони працюють на базі закладів освіти: в ліцеях № 5, 15, 18, 22 та в початковій школі №9. Ці заклади відчиняються о 12:00 год.
До речі, з початку війни на Прикарпатті прийняли понад 26 тисяч переселенців з усієї України.
Війна і релігія
А тим часом війна зачепила і релігію. Першого березня у Старому Гвізді, що на Коломийщині, виселили “Московський патріархат”, в церкві якого знайшли запаси алкоголю. Віскі, коньяки, горілка і десятки трилітрових слоїків із самогоном – коломиян вразила кількість міцного алкоголю, яку вони знайшли в церковних приміщеннях.
Активісти попросили звільнити храм і наполягли на зупиненні його діяльності на час війни та переході в Київський патріархат. Це – наслідки громадського тиску, який небайдужі мешканці Коломиї у соцмережах назвали “суворою українізацією” Московського патріархату.
Подібна ситуація сталася на Верховинщині. Тільки-от там священник сам відмовився від служіння. Свято-Покровський храм УПЦ МП, що розташований на Марковій горі в селі Голови, зачинили. Отець Іван Гавриляк добровільно відмовився від служіння та віддав ключі представникам Голівської громади.
Слідом за цим духовенство Івано-Франківської єпархії УПЦ припинило поминання Патріарха Московського Кирила на усіх своїх богослужіннях.
Добрі новини
Війна не тільки забирає життя, а й єднає закохані серця. Цього тижня у Калуші одружилися Євген з Донецька і Олена зі Львова. Навіть за умов воєнного стану відділи державної реєстрації актів цивільного стану працюють у штатному режимі.
Йде жорстока війна, але життя продовжується та з’являються нові. Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Івано-Франківському обласному перинатальному центрі народилися 48 хлопчиків і 32 дівчинки.
Тим часом в Івано-Франківську старші дітки закликають до миру. Так, діти правоохоронців намалювали малюнки, які є символом віри у перемогу і довгоочікуваний мир на українськй землі.
А ще цього тижня у Франківську вперше в укритті народилася маленька мешканка міста.
Наші діти не перестають дивувати своєю щирістю. 8-річна прикарпатка Уляна Ляшенко вирішила допомогти нашим Збройним силам. Дівчинка не тільки підстригла й продала волосся, але й віддала заощадження, за які хотіла купити ноутбук. А це 10 тисяч гривень.
Небайдужі до війни і пенсіонери. На Калущині 81-річна жителька села Верхня Анастасія Безрука принесла у сільську раду свою пенсію, щоб віддати армії.
За закінчуємо підсумок тижня хочемо позитивними новинами спорту: Україна виграла одразу сім медалей за перший день Паралімпіади-2022.
Перший змагальний день для України розпочався з виступів у парабіатлоні. Найуспішнішим для України став чоловічий спринт серед спортсменів з порушенням зору. Там українці здобули увесь комплект нагород. За кількістю золотих медалей України переважає усі команди на Паралімпіаді-2022. Українці єдиними здобули одразу три золоті нагороди, завдяки чому й очолюють медальний залік.
Слава Україні!
Читайте також:
- Андрій Іванчук: Видів розбиті колони окупанта і вважаю, що нові сили агресора одразу здадуться, як тільки побачать цей “Сталінград” (ВІДЕО)
- Письменники Прикарпаття розповіли, що роблять у час війни (ФОТО)
- У Коломиї організували в бібліотеці дозвілля для дітей, мами яких волонтерять (ФОТО)
- “Люди Прикарпаття”: невтомні волонтери в Івано-Франківську (ФОТО)
- Королева Великобританії допомагає українцям, що постраждали від російського агресора
- Війна Росії проти України гірша за Другу світову – уродженка Франківська Світлана Алексієвич
Слідкуйте за новинами у Facebook,Instagram, та Telegram
Читайте нас у тг