Сьогодні мова піде про школу-ліцей №15, що в мікрорайоні Майзлі, яка відома ще з 20-х років ХХ століття. Тоді вона іменувалася “Семикласна загальна школа №9 ім. св. Станіслава”.
Вона містилася у двох приміщеннях: основне (вул. Сапіжинської, 207) та філіальне (на вул. Пільcудського ІІ), в якому навчались дівчата. Сучасне приміщення школи почали будувати в 1929 році, сама ж школа ім. св. Станіслава існує ще з ХІХ століття.
У 1924 році школа ім. св. Станіслава була об’єднана із чотирикласною школою ім. Т. Костюшки. Директорами школи у 30-х роках були: Броніслав Гапка, Юліан Дулбас. Школа була мішана. У ній навчались дівчата і хлопці. У кінці 20- х років у школі навчалось понад 600 учнів (понад 100 українців, біля 100 євреїв, понад 400 поляків). Серед інших предметів у школі викладались українська мова, основи греко-католицького віросповідання, основи іудаїзму.
У 1933 році кількість учнів зросла до 750.
В обласному архіві у фонді “Станіславський шкільний інспекторат”(фонд 269) міститься справа про школу св. Станіслава. Серед документів: протоколи педрад, учнівських конференцій, списки вчителів школи, розклади уроків, плани будівлі школи, матеріали про життя школи у 20-30-х роках.
У 1939-1940 р.р. школа ім. св. Станіслава отримала найменування “Середньої школи №7”. У фонді “Станіславського облвно” міститься справа про передачу у 1940 році школи №7 у відання наркомату шляхів сполучення (залізниці).
16 грудня 1960 рішенням виконавчого комітету Станіславської обласної Ради депутатів трудящих СШ №ІІ Львівської залізниці м. Станіслава передано у підпорядкування обласного відділу народної освіти – і після передачі стала називатися середньою школою №15.
Читайте також у рубриці “Було-стало”:
Читайте нас у тг