Івано-Франківськ

Яблучний Спас 2022: традиції, прикмети та заборони цього дня

Яблучний Спас щорічно відзначається 19 серпня - через 5 днів після того, як християни відзначать Медовий Спас 2022.

image 11 scaled

Одночасно з Яблучним Спасом православні віруючі зустрічають велике церковне свято – Преображення Господнє 2022.

Історія свята

Згідно з біблійними переказами, одного разу настав день, коли Ісус Христос явив людям свою божественну сутність. Він ступив на гору Фавор і став молитися – через якийсь час його обличчя засяяло яскравим світлом, а одяг став білим, як сніг. Люди, що стояли поруч, почули голос з неба, який закликав слухати Сина Божого. З тих пір в православному календарі з’явилося свято 19 серпня – день Преображення Господнього і Спаса Господа нашого Ісуса Христа.

Саме тому православні в цю дату намагаються долучитися до дивного явища Христа і очистити свою душу, підготувавши його до Божого Слова. У день Яблучного Спаса прийнято їсти плоди нового врожаю – яблука – які віддалено нагадують смак яблук в Едемському саду.

Прикмети на Яблучний Спас

  • яким буде день на Яблучний Спас, такою буде і осінь. Якщо день ясний, то осінь буде сухою, якщо дощовий – то мокрою;
  • дме сильний вітер – зиму чекати сувору;
  • листя на деревах пожовкло – насуваються холоди;
  • багато шпаків на деревах – до холодного січня.

Що можна робити сьогодні

Згідно з повір’ями, до Яблучного Спаса вживати яблука заборонено – ці плоди вважаються гріховними, так як саме їх з’їла Єва, зірвавши з Древа Пізнання. Зате по настанні свята концепція змінюється – яблука святять в церкві, а потім ставлять на стіл, пригощаючи рідних і близьких. Слов’яни вірять, що якщо 19 серпня загадати бажання і з’їсти яблуко, то задумане обов’язково здійсниться.

Також в цю дату прийнято варити варення і компоти з яблук, пекти пироги та іншу випічку. Для того, щоб частування було не тільки смачним, але і цілющим, під час готування потрібно вимовити змову:

“Що загадано, то надумано. Що надумано, то збудеться. Що збудеться, то не минеться”

Після того, як всі страви будуть приготовлені, можна відправитися в сад, щоб зібрати решту урожаю яблук. Тільки ввечері дозволено сідати за стіл і вживати їжу. У давнину люди влаштовували вечірні гуляння і молилися Богу Сонця, прощаючись з ним, так як вірили, що з цього дня світлові дні стають коротшими.

Православні можуть сьогодні помолитися Ісусу Христу про зцілення від хвороб, про допомогу в справах і про захист від нечистої сили. Також важливо 19 серпня займатися благодійністю – роздавати їжу жебракам, подавати милостиню і нікому не відмовляти в допомозі.

Що не можна робити на Спаса

Згідно з православними канонами, в цю дату категорично заборонено:

  • займатися важкою фізичною працею;
  • пліткувати і лихословити;
  • мити або фарбувати волосся;
  • стригти нігті, паритися в лазні;
  • прибирати або мити підлогу;
  • завдавати кому-небудь шкоди, ображати тварин або людей;
  • проводити магічні ритуали і обряди.

Так як в цей час триває Успенський піст 2022, віруючим слід утриматися від їжі тваринного походження та вживання алкоголю. На честь свята людям дозволяється скуштувати трохи риби, вина і пісної випічки з яблуками.

Читайте також на ПІК: 

Приєднуйтесь до нас  у Facebook,Instagram,Youtube та  Telegram

Читайте нас у тг




Новини партнерів







Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено