Івано-Франківськ

Фахівці пояснили Марцінківу, як вимикають електроенергію

Станом на сьогодні ситуація електромережі є контрольовано-складна.

66efac60aa90eeaf7325e8bf8c36e57a big1080 scaled

Сьогодні, 29 листопада, провели оперативну нараду в міського голови. Зокрема розглянули питання відключення електроенергії.

Руслан Марцінків зазначив, що його цікавить як енергетики вимикають світло та попросив фахівців пояснити це.

“Весь народ думає, що в мене є рубильник в кабінеті і я одним включаю, іншим виключаю. В мене світла нема більше, ніж є. А в сусідів є. Мені прикро, але люди кричать. Кажуть, що несправедливо, попросив пояснити фахівців“,- зазначив Марцінків.

Про ситуацію з електропостачанням в громаді й області доповідав Ігор Пархуць, директор філії АТ “Центральна” АТ “Прикарпаттяобленерго”:

“Станом на сьогодні ситуація електромережі є контрольовано-складна. Якщо говорити про область і про місто, то фактично ми маємо на сьогодні 59% від необхідного обсягу. Тобто 282 мегавати на область і відповідно дзеркально воно накладається і на місто. Якщо у звичайний режим ми споживаємо приблизно 450-480 мегават на область, то сьогодні ми маємо 282 мегават необхідної потужності. Відповідно до цього і працюють ті графіки. Ми розуміємо, що на ті 282 мегавати, які ми можемо споживати, у нас найперше є критична інфраструктура, яка взагалі не вимикається. Тобто, там є приблизно 25% від усього споживання. Це те про що ви кажете, що у когось там є живлення, а у вас немає”.

Також він додав, що ситуацію можна дуже просто пояснити: у нас вимикаються лінії 10 кіловольт.

“Кожна лінія йде від відповідної високовольтної підстанції. Якщо на тих високовольтних підстанціях є розміщена критична інфраструктура: та сама котельня, чи лікарня, чи насосна станція, логічно, що та лінія вже не вимикається. Ми не можемо витягнути насосну станцію чи котельню і підключити її до головної підстанції. Технічно зробити це неможливо.

Розуміємо, що на тій лінії, окрім об’єктів критичної інфраструктури є й енна кількість житлових будинків. Звісно, що ми їх не вимикаємо, бо не можемо зробити цього технічно. А всі інші споживачі, підприємства чи населення вимикають відповідно до графіків”, – поясню Ігор Пархуць.

Коли споживачі в цю мить, як з’являється світло, включають все, що можна, тоді починають горіти щитові, обладнання на підстанціях, і цим самим люди роблять собі гірше. Бо на ремонт і заміну обладнання треба набагато більше часу.

“Дуже прошу усіх споживачів свідомо споживати електроенергію. Це все бачить і диспетчер НЕК «Укренегро», як різко стрибає навантаження і генерація не встигає забезпечити споживання, яке йде і дає зворотну вказівку обмежити споживання і застосовувати графіки аварійних відключень, окрім графіків погодинних вимкнень. Якщо люди будуть свідомо ставитись і своє споживання розтягувати в часі, то менше буде аварійних ситуацій, не будуть горіти щитові та запобіжники”, – наголошує Пархуць.

Також енергетики радять малим підприємцям і виробникам подбати про альтернативні джерела енергії.

«Якщо ми це все включимо, то диспетчер НЕК знеструмить всю область», – зазначив Ігор Пархуць.

Читайте також:

Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram

Читайте нас у тг




Новини партнерів







Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено