Мистецька подія відбулася у родинному селі Кутище Тлумацької громади. Тут проживають рідні дівчинки, зокрема дідусь, Йосип Пона, від якого Таїсія успадкувала художній хист. Напередодні виставки журналістка ПІКу завітала у кутищанський музей, де пан Йосип якраз розвішував картини, в одній із 12 музейних кімнат.
Знайти музей було просто, бо збірня — у центрі села, колись тут була колгоспна контора. Нині тут добротний краєзнавчий музей, в який, попри війну, часто навідуються школярі, вчителі, любителі старовини, художнього мистецтва та ВПО.
«Я горджуся своєю онучкою, бо вона справді красива, розумна, талановита. Вона малює з перших років життя. Напевно ще й говорити добре не вміла, а вже пензлик міцно в руках тримала. Та й фантазія і спостережливість у Таїсії є. Вона часто малює, навчається малюванню у студії «Крилаті мрії», — каже Йосип Пона.
Чоловік додає, що в його родині художників не було, але його батько був знаним кушніром, і мав неабиякий естетичний смак. Сам пан Йосип вже отримав художню освіту. Він — різьбяр, художник. скульптор, викладав у місцевій школі.
Мама дівчинки донька пана Йосипа теж добре малює, але обрала інший фах. Таїсія часто приїжджає до рідних у село та малює разом з дідусем. Він її вчитель і критик. В Івано-Франківську мала художниця відвідувала заклад дошкільної освіти «Кришталик», і вже готується стати першокласницею.
«На виставку онучка подала 45 робіт в техніці акварель, гуаш, аплікації. Серед них натюрморти, пейзажі, зображення фантастичних яскравих звірят. І це дуже добре, що малятко так бачить світ, бо біди та горя в нас на жаль не бракує. Тому яскраві веселі картини, чи до малих, чи юних, чи дорослих художників — зараз неабияк потрібні»,— додає Йосип Пона.
Окрім малювання, дівчинка займається паперовими витинанками, ліпкою з пластиліну, пробує робити невеличкі іграшки з бісеру, доглядає за котиком Еверестом та папужкою. Із задоволенням дівчинка розглядає картини світових художників та мріє намалювати такий шедевр, аби прославити Україну в світі.
«Я переконаний, у Таїсії є чудове мистецьке майбутнє у мирній вільній країні»,— підсумовує дідусь талановитою малої мисткині.
Сабіна Ружицька, Кутище. Фото авторки та Йосипа Пони
Читайте також у ПІК:
- У Коломийській громаді започаткували новий вид спортивних заходів — філїаду (ФОТО)
- Готуються захищати Україну: понад 150 старшокласників з Прикарпаття взяли участь у військово-патріотичному вишколі
- Галина Плетньова, менеджерка з Рубіжного, що на Луганщині, проводить екскурсії Коломиєю (ФОТО)
- У П’ядиках, що на Коломийщині, представили вишиту карту громади (ФОТО)
- На прикарпатських ринках—розпал торгівлі розсадою (ФОТО)
- У карпатських селах триває масова стрижка овець: як це відбувається (ФОТО)
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг