Івано-Франківськ

У Коломийській громаді започаткували новий вид спортивних заходів — філїаду (ФОТО)

Це змагання між командами філій опорних закладів освіти громади. Про назву та суть змагань дізнавалася журналістка ПІКу.

348357772 976364903496140 8618104046901552067 n scaled

«Назва змагань взята за аналогією від слів «спартакіада», «універсіада», «гімназіада», «ліцеїада». Бо усі ці види вже є. А як назвати змагання між учнями філій закладів освіти, ми не знали, та я швидко і легко придумав назву”, — каже Володимир Скробало, завідувач сектору спортивно-масової роботи управління спорту Коломийської міської ради.

Змагання відбулися на базі Раківчицької філії Коломийського ліцею №5 імені Т.Г. Шевченка. У філіїаді взяли участь 10 команд, із них  4 коломийських міських і  шепарівцівська, іванівцівська, раківчицька, товмачицька, корницька, воскерсінецька філії. Тривали змагання з 11.0 до 15.00.

348354692 797015031594949 2607371405586985055 n scaled

Усього змагалися понад 100 дівчат та хлопців. Мета змагань — розвиток масового спорту в громаді серед здобувачів освіти.

«Діти змагалися у спареному бігу,  стрибках на скакалці, стрибках з місця, підтягуванні на перекладині, планці, та перетягуванні канату. Також були змагання з футболу і баскетболу. Цікаво, що  кожен вид змагань філіїади можна проводити як окремі змагання. Неординарним виявився результат стрибків через скакалку. Більшість команд показала однаковий результат – 153 стрибки за 1 хвилину», — продовжує Володимир Скробало.

348357895 914885699592423 1453609358205765336 n scaled

Переможцем першої філіїади стала команда Іванівецької філії Коломийського ліцею №8. Вони відірвалися від «срібних» призерів а на 10 очок, що є суттєвим досягненням. Другими стали учасники команди 10 філії ліцею №9, а третє місце посіли діти з  філії 3 ліцею №4 (міста Коломиї). За участь у першій філіїаді діти отримали цінні призи: хулахупи, скакалки, футбольні м’ячі, дартси, експандери, каримати, гімнастичні колеса, гантелі, фітболи.

«А ще команди отримали футбольні, волейбольні та баскетбольні м’ячі, шахи, шашки, ракетки для настільного тенісу. Словом те, що було потрібно в ту чи іншу філію. Бо попередньо представники команд давали організаторам запити на певне спортивне спорядження»,— мовить  пан Скробало.

До речі, після філіїади в громаді вже плануються проведення багатьох масових спортивних заходів. Так у Коломиї будуть:  змагання з шахів, турнір з гандболу пам’яті героя України Степана Тарабалки, турнір з паркового волейболу Західнорегіональний турнір на приз міського голови, турнір з настільного тенісу до Дня Конституції. У Саджавці відбудеться футбольний турнір.