Івано-Франківський окружний адміністративний суд відкрив провадження в адміністративній справі № 300/5611/23 за позовом Бородайко Світлани Мирославівни до Івано-Франківської обласної державної адміністрації, пише ПІК із посиланням на “Галичину“.
Позивачка вимагає:
- визнання протиправним та нечинним рішення виконавчого комітету Івано-Франківської обласної ради народних депутатів від 19.09.1989 року №144 «Про затвердження переліку пам’яток архітектури місцевого значення» у частині включення у додаток до вказаного рішення об’єкту нерухомості кінотеатру «Трембіта», що розташований за адресою: вул. Дзержинського, 135 у м. Івано-Франківську (адреса після перейменування вул. Гетьмана Мазепи, 135, м. Івано-Франківськ), охоронний номер 461-іф (110257);
- визнання протиправним та нечинним додаток до рішення виконавчого комітету Івано-Франківської обласної ради народних депутатів від 19.09.1989 року №144 «Про затвердження переліку пам’яток архітектури місцевого значення» у частині включення до нього об’єкту нерухомості кінотеатру «Трембіта», що розташований за адресою вул. Дзержинського, 135 у м. Івано-Франківську (адреса після перейменування вул. Гетьмана Мазепи, 135, м. Івано-Франківськ), охоронний номер 461-іф (110257).
Судове засідання у справі призначене на 23 жовтня 2023 року о 15 год.00 хв. в приміщенні Івано-Франківського окружного адміністративного суду за адресою: м.Івано-Франківськ, вул.Незалежності, 46, 1-поверх, зал судових засідань № 5, кабінет 112.
За даними Youcontrol, Бородайко Світлана Мирославівна є власницею будівельної фірми ПП «БСМ».
ДОВІДКОВО
У перші післявоєнні роки в обласному центрі практикували проведення обласних сільськогосподарських виставок. До шостої такої виставки, що відкрилася в середині жовтня 1955-го року, гуцульські майстри спорудили головний павільйон обласної сільськогосподарської виставки в міському парку ім. Т. Шевченка в м. Івано-Франківськ за проектом архітектора Івана Боднарука.
Будинок дерев’яний, одноповерховий, викладений з поєднанням протес та брусів у «зруб з лишком», з потужними ризалітами, які розташовані на головному і тильному фасадах. Центральний об’єм двосвітний. Ризаліти накриті двосхилим дахом і завершені трикутним фронтоном та двома слуховими вікнами трикутної форми.
Дахи підтримуються декоративно оздобленими випустами протес у верхній частині стіни. Двосхилий дах з двома заломами первісно був накритий ґонтою, яку пізніше замінили бляхою, в нижній частині має піднятий острішок. Цоколь викладено з тесаного каміння. До будинку через паркове озеро перекинули дерев’яний місток, який згодом замінили на бетонний.
Після 1957 року виставки перестали проводити, і в будинку розмістився літній кінотеатр «Трембіта». Від 1970-го кінотеатр не діяв, будинок стояв пусткою, його намагалися передати кільком господарям.
У 1973 році будівля перейшла під опіку обласної ради з туризму, був проведений капітальний ремонт. Пізніше тут працював її наступник, ЗАТ «Івано-Франківськтурист». На сьогодні ця дерев’яна будівля (занесена до реєстру пам’яток архітектури місцевого значення) не використовується за своїм функціональним призначенням, хоча знаходиться в рекреаційній зоні міста.
Читайте також у ПІК:
- “Реконструкція” готелю “Дністер” в Івано-Франківську: позиція Мінкульту
- Мер Франківська підписав звернення до президента, щодо готелю “Дністер” (ФОТО, ВІДЕО)
- Місто готує позов до суду – Марцінків про готель “Дністер”
- Марцінків каже, що теж хоче підписати звернення до президента, щодо готелю “Дністер”
- У Франківську відкрили риштування, але не колонаду готелю “Дністер” (ФОТО)
- Було-стало: готель “Дністер” в Івано-Франківську (ФОТО)
Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook, Instagram , Youtube та Telegram
Читайте нас у тг