Майже в кожного в житті виникало питання, чи можна приймати ванну, душ, мити голову, коли здоров’я дало збій. З’явились застудні чи інфекційні прояви: слабість, нежить, кашель, температура? Про те, чи можна купатися при температурі з застудою, пише ПІК з посиланням на ВІКНА.
“Зокрема, сімейні лікарі не рекомендують приймати душ або ванну, якщо в людини жар, особливо якщо температура вища за +38°C. Це пов’язано з тим, що гарячий душ або ванна можуть підвищити температуру тіла і посилити лихоманку. Коли фізичний стан дозволяє, та термометр не показує високих позначок температури, то, за бажанням, недовгі обмежені гігієнічні процедури можливі”, – йдеться у повідомленні.
Особливо, коли ви вже довго хворієте і постійно пітнієте. Але терапевтка наголосила, що у випадку прийняття водних процедур при невеликій температурі, все ж краще приймати душ, а не ванну. Треба пам’ятати — переохолоджувати тіло не можна: вода не повинна бути надто холодною або, навпаки, гарячою. Час прийняття душу потрібно скоротити до мінімуму. Похід в баню або сауну потрібно категорично скасувати.
Чи можна приймати ванну при температурі
Коли є сильна слабість і висока температура — однозначно потрібно дотримуватись постільного режиму і почекати з прийняттям водних процедур.
Якщо стан людини дозволяє здійснювати гігієнічні процедури, то варто їх проводити увечері, щоби зразу після гігієнічних водних процедур лягти в ліжко. Після купання треба відразу одягти сухий одяг, оптимально — зручний і комфортний домашній костюм.
Деяким людям протипоказано митися при завищеній температурі, це може значно погіршити фізичний стан: гіпертонікам, людям які страждають порушенням кровообігу та захворювання суглобів. Коли у тебе висока температура, важливо приділяти особливу увагу чистоті та гігієні, щоб уникнути поширення мікробів і запобігти ризику інфекції.
Рекомендації:
- Користуйся одноразовими серветками.
- Уникай спільного використання особистих речей.
- Часто мий руки водою з милом протягом дня, особливо перед їдою.
- Протирайся вологою губкою.
- Міняй одяг і постільні приналежності.
- Користуйся дезінфекційним засобом для рук.
Крім того, важливо пити та багато відпочивати, щоб допомогти організму боротися з інфекцією, що викликала лихоманку.
Читайте також у ПІК:
- Оновлене маркування: в Україні з 11 січня зміняться упаковки із цигарками
- Ваш гороскоп на тиждень: 15-21 січня 2024 року
- Як краще спати: переваги та недоліки різних поз для сну
- Школярка викинулася з вікна, небезпечна вода та молочні зуби : ТОП-10 новин тижня за 8- 14 січня