Івано-Франківськ

З 2022 року діти у прифронтових районах провели майже сім місяців у бомбосховищах

В укриттях діти проводили від 3000 до 5000 годин.
UN0778560.jpg

10-річна Маргарита з іншими дітьми сидить в укритті дитячого садка

Діти, які проживають на прифронтових територіях в Україні, протягом останніх двох років були змушені провести 4-7 місяців, у підвалах чи на станціях метро під час повітряних тривог.

Про це повідомляє ЮНІСЕФ, пише ПІК.

Особливо важко в зимовий період — тисячі дітей змушені ховатися в холодних та сирих підвалах, оскільки через обстріли багато родин залишилися без опалення, водо- та електропостачання.

«Війна в Україні зруйнувала малечі дитинство. Вона завдала шкоди психічному здоров’ю дітей та їхній здатності до навчання. Діти пережили два роки жорстокості та ізоляції; вони розлучені з сімʼями, переживають втрату близьких та вимушений переїзд, мають проблеми з доступом до освіти та послуг охорони здоровʼя. Вони потребують припинення цих жахіть»,  — сказала Виконавча директорка ЮНІСЕФ Кетрін Рассел.

З психологічними наслідками війни стикнулося багато дітей в Україні. Опитування показують, що половина дітей віком 13–15 років має проблеми зі сном, а кожен пʼятий потерпає від навʼязливих думок та спогадів, які є типовими симптомами посттравматичного стресового розладу.

Три чверті нещодавно опитаних дітей і молодих людей віком від 14 до 34 років повідомили про потребу в емоційній або психологічній підтримці. Проте лише менше третини з них звернулися по допомогу.

“Батьки з різних куточків України повідомляють про зростання рівня тривожності, надмірний страх, фобії та смуток у дітей, а також зниження цікавості до навчання, чутливість до гучних звуків та проблеми зі сном. Водночас самі батьки визнають, що їм важко надавати підтримку дітям, хоча в ці скрутні часи малеча потребує якнайбільше батьківської підтримки”,- йдеться у повідомленні.

40% дітей по всій країні відчувають труднощі з доступом до освіти через брак відповідних умов.  У прифронтових районах половина дітей шкільного віку не має доступу до освіти.

Як свідчать останні дані, порівняно з 2018 роком навчання у 2022-му характеризується багатьма прогалинами: діти фактично втратили два роки читання та рік математики.

Читайте також:

Читайте нас у тг




Новини партнерів







Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено