Івано-Франківськ

У Франківську стоматологи-хірурги видалили пухлину, яка деформувала пацієнтці обличчя

Пацієнтка звернулася до лікарів, через значну деформацію обличчя внаслідок пухлини великих розмірів та рухомість зубів.

436916265 836017145211037 9120160625053472799 n scaled

В Івано-Франківську стоматологи-хірурги Центральної міської клінічної лікарні провели надскладну операцію та видалили пухлину розміром як тенісний м’ячик, пише ПІК.

Пацієнтка належить до ВПО. Розповідає, що в 2022 році стикнулась з великим стресом через війну і бойові дії.

«Я із Запорізької області, моє місто окуповане з березня 2022 року. Тяжко про це розповідати, але тоді через такий значний стресовий фактор, в якому постійно перебувала, я не помічала росту пухлини. Візуальну асиметрію обличчя помітила аж в 2023 році», – каже жінка.

Больових відчуттів чи кровоточивості зубів у пацієнтки не було. Але спостерігалася рухомість зубів та значна деформація обличчя.

Операція пройшла успішно. Пухлину вилущили, видалили в межах здорових тканин, а тому надалі рецидивів не мало б виникнути.

«Зараз ми лише чекаємо на результат гістеологічного дослідження і підтвердження, що пухлина доброякісна. Надалі потрібне протезування та контроль. Спостереження за такими пацієнтами ведеться протягом 5 років, щорічно здійснюється КТ верхньої щелепи», – розповідає стоматолог-хірург Олександр Катеринюк.

У лікарні кажуть, що останнім часом оперативних втручань є дуже багато і за останні два місяці я особисто провів 178 операцій, з них 78 – доброякісні пухлини.

«Пухлини в нашому регіоні поширені. Це якраз найбільше пов’язано з війною і стресами. Може бути задіяний також спадковий фактор або травма. Пухлини таких великих розмірів, як у цієї пацієнтки, трапляються рідко,.Але в моїй практиці вони були. Важливо пам’ятати формулу лікар+пацієнт = здоров’я. Не все у руках лікаря. На 50% успіх залежить від пацієнта, який виконує рекомендації», – говорить Олександр Катеринюк.

Післяопераційний період у пацієнтки минув без ускладнень. Надалі у пацієнтки реабілітація, а далі – протезування за допомогою титанової пластини та імплантування.

 

Читайте також:

 

Читайте нас у тг
Новини партнерівКоментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено