Франківський лікар-рентгенолог медичного центру “Оксфорд Медікал” Івасишин Андрій Васильович розповів про особливості флюорографії та рентгену, пише ПІК.
За словами медика, скринінг полягає у поверхневому обстеженні конкретної групи людей, які відносяться до групи ризику, або є ймовірними носіями певного захворювання.
“Ми знаємо, що в Україні, як не дивно, досі поширеними є захворювання легень, особливо туберкульоз. Задля контролю захворюваності, кожна людина віком від 15 років повинна щорічно проходити обстеження – флюорографію. На жаль, це обстеження не завжди доступне, адже пацієнти постійно стикаються із такими проблемами як прив’язаність до місця прописки, необхідність документу направлення, брак часу через постійні черги, відсутність лікарів, проблеми із місцем підписання декларації”, – каже Андрій Івасишин.
Зважаючи на це, в центрі “Оксфорд Медікал” пропонують гідну альтернативу застарілому методу флюорографії – безпечнішу, інформативнішу, доступнішу – цифрову рентгенографію органів грудної клітки.
Чим цифрова рентгенографія відрізняється від флюорографії?
Рентгенографія – це метод обстеження органів грудної клітки, що полягає в отриманні зображення на екрані через проходження рентгенівських променів крізь тканини організму людини. Цифрова рентгенографія дозволяє на ранніх етапах виявляти новоутворення від 5 мм, діагностувати запальні процеси легеневої тканини, наштовхувати лікаря на діагностику різного роду патологій органів грудної клітки.
Лікар-рентгенолог зазначає, що метод цифрової рентгенографії відрізняється від флюорографії кількома важливими параметрами:
- променеве навантаження: при цифровій рентгенографії доза опромінення складає всього 0,01 мЗв, коли при флюорографії 0,3-0,5 мЗв;
- чіткість зображення: при цифровій рентгенографії лікар отримує в рази чіткішу картинку;
- спосіб отримання результату: при плівковій флюорографії ви тільки отримуєте маленьку плівку, яка може загубитися або знищитися, а цифровий файл можна копіювати на електронний носій, тим паче, копія зберігається у клініці, тому навіть при форматуванні свого носія, ви можете ще раз копіювати файл у нас, без потреби у повторному обстеженні.
Показання, підготовка та особливості проведення цифрової рентгенографії в “Оксфорд Медікал”
Фактично всі профілактичні огляди з метою отримання підтверджувальної довідки про стан здоров’я людини вимагають проведення флюорографії. Якщо раніше пацієнту доводилося проходити цілий квест з довідками, щоб пройти таке, здавалося б, коротке обстеження, то сьогодні достатньо зателефонувати у центр “Оксфорд Медікал” та домовитися про час візиту.
Окрім профілактичної мети, рентгенографію проводять у наступних випадках:
- підозра на запальний процес легеневої тканини;
- контакт із пацієнтом з відкритою формою туберкульозу;
- кашель, що триває понад 3 тижні;
- різка втрата ваги;
- підготовка перед оперативним втручанням на органах грудної клітки;
- порушення дихання;
- часті задишки та ін.
В медичному центрі “Оксфорд Медікал” цифрова рентгенографія проводиться на найсучаснішому та безпечнішому діагностичному обладнанні в області.
Андрій Івасишин запевняє, що особливої підготовки обстеження не передбачає, тільки у день проведення рентгенографії пацієнту рекомендовано на певний час відмовитися від куріння. Безпосередньо перед обстеженням варто повністю оголити верхню половину тіла по пояс, обов’язково зняти всі прикраси та зібрати волосся у пучок.
“Лікар допомагає пацієнту зафіксувати положення тіла біля апарату. Надалі лікар йде до пульту керування і просить пацієнта протягом кількох секунд затримати дихання”, – пояснює медик.
Одразу після обстеження пацієнту видають документ-заключення та цифровий варіант результату.
Ватро зазначити, інтерпретувати результати обстеження та призначати лікування чи додаткові обстеження може тільки терапевт або пульмонолог.
Надавайте перевагу більш сучасним та інформативним методам обстеження! В медичному центрі “Оксфорд Медікал” комфортні умови та доступні ціни!
Читайте також:
- Професійна, аптечна, корейська: франківська дерматологиня розповіла про переваги та недоліки доглядової косметики
- Франківська лікарка розповіла, які щоденні звички впливають на розвиток геморою
- У Франківську в медичному центрі Оксфорд Медікал можна вакцинуватися від грипу
- Івано-Франківськ: лікар-психіатр медичного центру “Оксфорд Медікал” розповідає найпоширеніші міфи про психіатрію
- Люди йдуть у ті приватні клініки, які надають якісні послуги, – Олег Галущак, «Оксфорд Медікал», Івано-Франківськ (ФОТО)
- Без черг: у Франківську відкрили ще один пункт вакцинації (ВІДЕО)
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг