Журналісти зі сходу України, що перебувають на Прикарпатті у рамках проєкту “Схід і захід: журналістський обмін”, сьогодні знайомились з роботою підприємства “Карпатнафтохім” у Калуші, яке використовує у виробництві продукцію ДП “Артемсіль”, що на Донеччині, повідомляє ПІК.
Репортери зі сходу були приємно здивовані тим, що попри випуск хімічної та нафотохфмічної продукції, тут виробляють високоякісний медичний кисень, що використовується, зокрема, для лікування хворих на коронавірус.
Журналісти-донеччани змогли отримати відповіді на всі свої запитання, пов’язані з можливостями підприємства щодо підтримки медицини регіону у період пандемії.
З посланцями медіа Донеччини спілкувалася Марія Савка – заступниця директора підприємства з загальних питань та корпоративної комунікації, депутатка Івано-Франківської обласної ради, яка щиро підтримує мости єднання регіонів.
… З Калуша “журналістський десант” зі сходу вирушив до Долини. Там знайомився з фірмою “Долина Агро”, яка спеціалізується на вирощуванні та реалізації якісної ягідної продукції (лохини) та саджанців.
Гості побачили тут корисний досвід, цікавий для аграріїв Донеччини.
Вчора учасники проєкту: “Схід і захід: журналістський обмін” розпочали свій день з відвідин Музею Косівської кераміки, яку порівнювали з керамікою донбаського Слов’янська, знаходили спільне та відмінне. Щодо експозиції музею, то назвали її дзеркалом сучасного вміння донести до людей цінність та самобутність музейних експонатів.
Вчора, ж журналісти-донеччани були щиро вражені гостинністю та соціальними позитивами, які відчули та побачили на Верховинщині – у Білоберізькій територіальній громаді. Зокрема, гості високо оцінили сучасний місцевий ЦНАП, мабуть, найкращий у сільській місцевості Прикарпаття.
Звісно ж, не оминули гості зі сходу писанкову Коломию. Відвідали насамперед Музей писанкового розпису, побачити його неповторні експонати, послухати цікаві розповіді про їх особливості та культурну цінність. На пам’ять – фото біля велетенської писанки у Коломиї.
Нагадаємо, що у перший день перебування на Івано-Франківщині гості відвідали в обласному центрі Музей мистецтв Прикарпаття, величі та культурно-мистецьких принад якого раніше не могли собі уявити. Проте знали, наприклад, що в кінці минулого року саме цей Музей провів масштабну виставку художніх творів Тараса Шевченка, а раніше виставляв полотна сучасних художників з Маріуполя.
Увечері, ледь не до опівночі, журналісти з Донеччини та Прикапаття були учасниками популярного суспільно-політичного ток-шоу “Позиція Галичини” за участі відомих франківських спікерів.
Говорили про міфи та стереотипи, які шкодять взаєминам жителів та бізнесів двох регіонів, знаходили ті позитиви, які сприяють поглибленню добрих стосунків та продуктивній співпраці.
Сьогодні, перед тим, як вирушити додому на Донеччину, гості-журналісти разом з франківськими колегами відвідають духовну родзинку Прикарпаття – Гошівський монастир Отців Висиліян.
Варто зазначити, що проєкт “Схід і захід: журналістський обмін” здійснюється за підтримки агенції США з міжнародного розвитеку USAID.
Читайте також:
- На Прикарпаття прибули журналісти зі сходу України: як їх зустріли та що покажуть (ФОТО)
- Дивовижні мандри під землею: що вразило посланців Прикарпаття на сході України (ФОТО, ВІДЕО)
- Оцінка експерта: що буде з українцями, якщо розорити олігархів
- 20 тисяч гривень зарплати лікарям: чи виплатили їх на Прикарпатті
- Ваш гороскоп на тиждень 7-13 лютого
- Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram