Чомусь навколо вважають, що акне – це про недбалу гігієну, про паразитарне чи бактеріальне захворювання.Чим акне відрізняється від демодекозу і чи справді це одне і те ж, розповідає лікар дерматолог, косметолог медичного центру Оксфорд Медікал Прокопій Галина Ігорівна, пише ПІК.
Етіологічні чинники акне та демодекозу
Демодекоз – це паразитарне захворювання шкіри, що спричинене реакцією організму на кліща роду Демодекс.
“Кліщ передається від хворої людини контактним шляхом – через прямі дотики та поцілунки, через використання необроблених спонжів та пензликів для нанесення косметики, через використання спільних рушничків для обличчя тощо”, – каже дерматологиня.
Акне виникає внаслідок порушеної роботи сальних залоз: надмірне вироблення себуму закупорює її, протока розривається, формується запальний процес. А вже умовно-патогенна флора шкіри призводить до вторинного інфікування утворень.
“Причини акне більш глобальні і полягають у внутрішніх розладах: гормональний дисбаланс, ендокринні захворювання, хвороби травної системи, нераціональне харчування, неконтрольований прийом солодощів, надмірне вживання молочних продуктів”, – зазначає лікарка.
Як клінічно відрізнити акне від демодекозу?
Багато ресурсів під поняття акне об’єднують і демодекоз, і імпетиго, і розацеа тощо. Причина в тому, що елементи висипу та локалізація висипу подібні.
“Акне розвивається здебільшого в місцях, де найбільш активні сальні залози: носо-губний трикутник, чоло, підборіддя, спина. Демодекоз виникає у зонах більш ніжної шкіри, а саме на щоках, кутах нижньої щелепи”, – пояснює Галина Прокопій.
Також варто більш уважно приглянутися до самого висипу: при акне є як запальні елементи (папули та пустули), так і незапальні комедони (чорні та білі цятки). Шкіра на фоні запалених елементів переважно не змінена, поверхня не блискуча. При демодекозі ми бачимо численні пустули, що зливаються між собою, порушений рельєф шкіри. Шкіра на тлі елементів демодекозу багряно червона, подекуди синюшна. Поверхня шкіри блискуча, висип вкритий жовтою кірочкою. Акне не супроводжується суб’єктивними симптомами, коли при демодекозі пацієнт скаржиться на нестерпний свербіж.
Чи відрізняється лікування акне від лікування демодекозу?
При демодекозі лікування все-таки простіше, оскільки ми знаємо чітку причину і маємо на вибір безліч ефективних засобів для боротьби із паразитом. Місцеві мазі, доглядові процедури, професійні косметологічні процедури – лікування звісно відносно тривале, проте дієве.
З акне проблема складніша. Необхідно детально дослідити особливості організму людини, що потребує значних зусиль та ресурсів. Рекомендовано наступне:
- детально вивчити та надалі коригувати гормональний фон;
- виключити бактерійний чинник;
- повністю змінити підхід до щоденного догляду пацієнта;
- виключити солодощі, молочні продукти, глютен, прянощі;
- компенсувати дефіцит вітамінів та корисних мікроелементів;
- періодично проводити професійні доглядові процедури;
- покращити нормальне живлення шкіри;
- почати лікування хронічних захворювань травного тракту, щитоподібної залози тощо.
“Акне лікується за умови двох факторів: якісного професійно сформованого курсу лікування та старанного і сумлінного дотримання рекомендацій лікаря. Друзі, довіртесь спеціалістам – ми доведемо, що акне можна лікувати якісно і без зайвого стресу!”, – наголошує дерматологиня.
ПРОМО
Читайте також:
- Франківська лікарка розповіла, чим небезпечний цистит та чому жінкам варто утриматися від інтиму під час лікування
- Прикарпатцям на замітку: що варто знати про вакцинацію проти Covid-19
- Червоні прапорці: франківська лікарка розповіла, які перші ознаки геморою
- Люди йдуть у ті приватні клініки, які надають якісні послуги, – Олег Галущак, «Оксфорд Медікал», Івано-Франківськ (ФОТО)
- Прикарпатцям на замітку: синдром хронічної втоми – вигадка чи діагноз?
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг