Сьогодні мова піде про дві кам’яниці – пам’ятки архітектури місцевого значення на вулиці Залізничній (колишня – Колійова).
Насамперед варто зазначити, що вулиця виникла у середині ХІХ століття, відтак, є ровесницею залізниці в нашому місті. Проходить вона уздовж залізничного полотна, хоча й відокремлена від нього на значному відтинку глухим муром.
Інформації про будинки, які нас цікавлять – №31 та №29, відомі ще з початку ХХ століття, вкрай мало. Тому ПІК вирішив звернутися за коментарем до франківського архітектора, фахівця з реставрації та художника Ігоря Панчишина.
Зокрема, щодо №29 (кутовий будинок, який виходить також на вулицю Героїв Попасної, колишня Менделеєва), то це типовий приклад архітектури 30-х років.
“Насправді я не знаю мотиву, за яким його свого часу включили в Реєстр пам’яток. Він справді є одним з прикладів того часу, але нічого особливого. В плані, звісно, він вдале кутове рішення“, – каже експерт.
ФОТО: І. Панчишин
“Натомість, №31 – це справді цінне як приклад сецесійного (альпійсько-закоп’янського) кутового вирішення з класичними пропорціями і унікальними (для Станіслава) дерев’яними деталями”, – наголосив Панчишин.
ПІК пропонує порівняти, як змінилися обидві кам’яниці під плином часу:
Читайте також у рубриці “Було-стало”:
Читайте нас у тг