Зробили брошки. вінки, силянки та ґердани викладачі та гуртківці місцевого Будинку дитячої та юнацької творчості.
«Я веду гурток «Дивотвори». Разом з його учасниками ми вивчаємо, виготовляємо та популяризуємо наші традиції, зокрема прикраси з бісеру. Я сама давно займаюся виготовленням прикрас з бісеру. Свої роботи я принесла гуртківцям, аби вони подивилися. Оскільки на гуртку переважно дівчатка, то вони з радістю стали роздивлятися прикраси, приміряти, фотографувати і казати: «Ми, як українські модельки!», — розповідає ПІК Світлана Федоришин, народна майстриня, одна з ініціаторок новації.
І з цими словами у пані Федоришин з’явилася ідея: показати жителям тлумацької громади прикраси з бісеру, заохотити людей, а особливо дітей та підлітків шукати у своїх домівках, у бабусь, матерів давні вироби, якщо такі є, носити і гордитися своїм.
Протягом 6 місяців майстриня з гуртківцями виготовляли прикраси з бісеру. Це переважно покутські силянки і вінки з атласних, гладеньких шовкових і напівшовкових стрічок. Останні виготовляють у японській східній техніці «канзаші», але з українським колоритом.
За словами Світлани Федоришин, канзаші це техніка створення прикрас з тканини, квітів і шпильок для волосся зі шматочків тканини, складених у вигляді пелюстків квітів.
До показу долучилася і майстриня Валерія Губар, яка приїхала зі Сходу і тимчасово проживає у Тлумачі. Жінка займається бісероплетінням та вишивкою бісером і веде в селі Колінці гурток та навчає цьому мистецтву дітей.
На показі в Тлумачі пані Валерія представила брошки з бісеру, які виготовили її вихованці. Загалом на показі продемонстрували 6 брошок, 7 вінків, 12 силянок та герданів та комплект прикрас для родини Family Look. У показі брали участь малі та юні жителі громади та діти ВПО.
«Ми хотіли показати, що носити наші традиційні українські прикраси можна й треба зараз, вони підходять до будь-якого одягу, до будь-якого стилю. І цей стиль можна легко підібрати»,— підсумовує пані Федоришин. До речі, всі прикраси, які демонстрували на показі, будуть передані на благодійний ярмарок, кошти з якого підуть на підтримку ЗСУ.
Сабіна Ружицька.Фото авторки, колаж з архіву Тлумацького будинку дитячої та юнацької творчості
Читайте також у ПІК:
- Не черствіє понад місяць: космацька паска прикрашена давньоукраїнськими символами (ФОТО)
- Майже 40 тисяч гривень зібрали на зв’язок для ЗСУ діти з Івано-Франківська (ФОТО)
- Не я б’ю, верба б’є: скільки коштують передвеликодні атрибути на Прикарпатті
- Олег Попрожук, юний митець з Тлумача, єдиний в громаді займається гравіруванням на склі
- “Великдень для лісу”: як на Богородчанщині екоактивісти поприбирали (ФОТО)
- Зберегти не можна зруйнувати: у Тлумачі рятуватимуть історичний будинок (ФОТО)
- На Прикарпатті стартував сезон торгівлі домашніми тваринами та птицею: що пропонують та які ціни (ФОТО)
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг