Ця торговиця знана на кілька областей. Сюди десятиріччями привозять городину, садовину, насіння, розсаду. Торгують молодняком птиці, свиней, кролів та худоби. Нині тут розпал торгівлі розсадою. Її в Тлумач привозять з сусідніх Городенківщини, Тисмениччини, а також з Чернівецької і Тернопільської областей.
З місцевих продавців є кілька людей із селища Обертин та самого Тлумача. Торгують розсадою ранніх, середніх та пізніх сортів капусти, помідорів, болгарського перцю та баклажанів.
Ціна за 10 кущиків помідорів і капусти коливається від 25 до 50 гривень за десяток. Розсада перцю та баклажанів коштує 30-55 гривень за десяток. Проте продавці, зазвичай, додають до десятка «бонусні» 2-4 пагінці. Охочим продавці пояснюють особливості висаджування розсади в ґрунт.
Оскільки я купила розсаду ранньої та середньостиглої капусти, то запитую, як її висаджувати.
«Запорукою доброго урожаю капусти є грунт. Так земля не повинна бути кислою. Якщо таке є, її варто провапнувати. А ще капуста полюбляє «добре поїсти» органічних добрив. Тому про це слід подбати ще з осені. Коли ви знаєте де будете садити розсаду, то треба там кинути на 1 квадратний метр відро перепрілого гною», — пояснює Василь Дубіщак з Богородчанщини, який давно займається вирощуванням капустяної розсади.
Чоловік додає, якщо так удобрити з осені грядки, то згодом взагалі можна не вносити мінеральні добрива.
Також корисний для капусти і деревний попіл. На квадратний метр варто вносити 1-2 склянки. І в жодному разі не слід зловживати азотними добривами, інакше в хрумкому зеленому овочі буде дуже багато нітратів. Розсаду в грунт заглиблюють до першого листка. А ще капуста «не любить», коли на грунті, куди її будуть висаджувати, попередньо росли редька, ріпа, редиска. А саму капусту можна вирощувати на одному місці не більше 2 років поспіль.
Добрими сусідами для капусти можуть бути картопля, огірки, квасоля, цибуля, морква, буряк. А вже як саме буду садити розсаду, чоловік пояснювати не береться, бо каже, що це вже справа кожного зокрема господаря чи господині.
А чи вигідно людям кувати розсаду. Запитую про це Олену Василюк. Жінка працювала медсестрою, Але два роки тому вийшла на пенсію, їздила на заробітки до Польщі, а зараз удома з онуками, Зять жінки — захищає волю держави в ЗСУ.
«До війни та ковіду я не дуже переймалася городом, Хоча мала грядки біля хати. Але багато не насаджувала, бо коли щось треба було купити — їхала до Івано-Франківська і купляла. Оосбливо смакували херсонські помідори, кавуни. А тепер треба скожному тут з нас дбати,а би самим було що їсти і нашим хлопцям передати», — каже жінка.
…Тим часом ближче до 12.00 торговиця малішає, і розсаду, яка залишилася в продавців, можна купити на 3-5 гривень дешевше, Продавці кажуть, що торгуватимуть капустою, помідорами, перцем та баклажанами ще тиждень-два.
Сабіна РУЖИЦЬКА. Фото авторки.
Читайте також:
- У карпатських селах триває масова стрижка овець: як це відбувається (ФОТО)
- У Тлумачі знімають серію сюжетів про місцевих героїв, які віддали життя за Україну (ФОТО)
- Уперше за історію Незалежності у місті Тлумачі провели показ “Прикраси з українською душею” (ФОТО)
- Не черствіє понад місяць: космацька паска прикрашена давньоукраїнськими символами (ФОТО)
- Майже 40 тисяч гривень зібрали на зв’язок для ЗСУ діти з Івано-Франківська (ФОТО)
- Не я б’ю, верба б’є: скільки коштують передвеликодні атрибути на Прикарпатті
- Олег Попрожук, юний митець з Тлумача, єдиний в громаді займається гравіруванням на склі
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг