В Івано-Франківську на центральному продуктовому ринку за 250-грамову склянку ягід просять 70-80 гривень, на околицях міста, на стихійних торговицях таку ж склянку можна придбати та за 50 гривень.
У Тисмениці, Городенці, Коломиї, Калуші та Тлумачі за склянку ягід просять від 50 до 80 гривень. Якщо пощастить, то можна навіть півлітра ягід придбати за 90-100 гривень.
А на ринках гірських карпатських містечок та селищ, на Гуцульщині, цих лісових ягід майже немає. Якщо і є, то їхня вартість стартує від 70 гривень за 250-грамову склянку.
За словами Олени Проців, продавчині ягід з Коломийщини, лісові суниці, треба збирати увечері, приблизно з 17.00 до 20.00, або уранці — з 07.30 до 09.00. У цей час або вже або ще немає роси.
«Місця, де росте суниця, я пригляділа ще три роки тому. Про нього нікому не розповідаю, бо торгівля суницями — це частина мого заробітку. Пенсія в мене мінімальна, тому будь-яка можливість заробити, а тим паче, в такий непростий час, для мене — щастя»,— каже 71-річна жінка.
Але певну таємницю збору суниць інка таки відкрила: виявляється ці ягоди люблять «мандрувати». І коли, скажімо ви маєте певне місце, де ви збирали ягоди, то вже наступного року, треба ретельно дивитися на оце місце.
Якщо воно заросло травою, то суниці «перейшли», на 2-4 метри далі. Й коли там менше трави та місце, що добре освічується сонцем, — будьте певні, буде «ягідний урожай».
Ростуть лісові суниці на лісових світлих просторих галявинах та на узбіччях доріг. Щоправда, збирати ягоди на останніх не завжди добре, бо ягоди можуть «увібрати» дорожню пилюку та викиди від транспорту.
«Після того, як я зібрала суниці, то вдома мушу їх ретельно перебрати від травинок, листочків та іншого лісового сміття. Кожну ягідку треба легко перекинути, а вони ж маленькі, тому робити все треба дуже обережно, щоби не роздавити чи не примнути їх. І що важливо, наступного дня ягоди треба продати, бо як вони хоча би півтори-два дні будуть в холодильнику, то їхній вигляд і навіть смак буде «несвіжий». А відповідно, зміниться ціна за такі ягоди»,— продовжує Олена Проців.
До речі, сезон збору лісових суниць триває, зазвичай, 2-2,5 тижні. Якщо погода помірна, коли невеликі дощі змінюються сухими літніми днями, то сезон може на тиждень-півтори збільшитися. За 2-3 години в лісі, якщо знати урожайні місця, можна набирати 2-3 літри суниць.
Отож маємо зараз час назбирати смакоти, прогулятися лісами і зберегти свої гроші або назбирати більше та поділитися з друзями або й навіть продати.
Сабіна Ружицька. Фото авторки.
Читайте також у ПІК:
- Малює з перших років життя: 5-річна Таїсія з Франківська вражає художніми талантами (ФОТО)
- У Коломийській громаді започаткували новий вид спортивних заходів — філїаду (ФОТО)
- Готуються захищати Україну: понад 150 старшокласників з Прикарпаття взяли участь у військово-патріотичному вишколі
- Галина Плетньова, менеджерка з Рубіжного, що на Луганщині, проводить екскурсії Коломиєю (ФОТО)
- У П’ядиках, що на Коломийщині, представили вишиту карту громади (ФОТО)
- На прикарпатських ринках — розпал торгівлі розсадою (ФОТО)
- У карпатських селах триває масова стрижка овець: як це відбувається (ФОТО)
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг