Але допомагати можна не лише грошима, є багато способів, як долучитися до благодійності та закрити чиюсь потребу. Про основні та доступні способи, як допомагати ЗСУ без грошей, пише ПІК з посиланням на ВІКНА.
- Святковою ініціативою на Різдво та Новий рік є коробка тепла для ЗСУ. Суть полягає у тому, аби зібрати коробку з подарунками (теплим одягом, смаколиками, потрібними на фронті речима) та надіслати її волонтерам/військовим.
У соціальних мережах уже ширяться відео, як військові розпаковують подарунки та дякують небайдужим.
- Допомога, створена власними руками, найцінніша. Тому вдома ти можеш створювати окопні свічки, розпалювачі вогню з ватних дисків, хімічні грілки, сухі пайки, енергетичні батончики, вітамінні чаї, сухі суміші для приготування супів.
Також майже в кожному місті України є волонтерські штаби, яким можна запропонувати свою допомогу, наприклад, у плетінні маскувальних сіток, сортуванні допомоги, складанні посилок для військових.
- Допомогти особисто військовим ти можеш у лікарнях, якщо приноситимеш туди гарячі обіди, щось смачне, просто дякуватимеш та проводитимеш з пораненими час. Їм буде дуже приємно бачити підтримку та чути слова тих, кого вони захищають.
Якщо ти добре або хоча б мінімально розбираєшся в IT-індустрії, можеш допомагати онлайн-волонтерством. Наприклад, блокувати сайти ворога, поширювати правдиву інформацію. За посиланням ти можеш долучитись до IT-армії та допомагати в будь-який час.
- Щоб допомагати тим, кому це потрібно, ти можеш долучитися до волонтерів, благодійних фондів та організацій.
- Нагадувати державі та суспільству про українських полонених також можна і необхідно на мирних акціях, що постійно проводяться на головних площах міст.
- Донорство крові — також дуже важливе під час війни. Ти можеш зробити це корисною звичкою.
- Простим способом допомогти війську чи волонтерам є створити благодійну банку на свято (наприклад, на свій день народження) та запропонувати друзям та знайомим привітати тебе донатом на банку. Потім зібрану суму надішли на ЗСУ.
- Також ти можеш робити те, що вмієш найкраще — малювати/складати вірші/вишивати чи робити будь-що інше за донати на ЗСУ.
- Важливою є й інформаційна підтримка. Ти можеш перекладати інформацію іноземними мовами, якими добре володієш, створювати публікації з правдивою інформацією.
Читайте також у ПІК:
- Місцями пориви вітру та сніг: якою буде погода в Україні 17 грудня
- Лікарі від Бога: у СБУ працює унікальний підрозділ медиків (ВІДЕО)
- Без додатково обладнання вкрай важко: військовий розповів, як керувати FPV-дроном
- Деякі українці можуть безкоштовно відправити посилку по Новій Пошті: як це зробити