Івано-Франківськ

Ліс – не дамба для запобігання паводкам та утримання такої кількості та сили води

За останні три дні в Карпатах випала місячна норма опадів, в Івано-Франківській області найбільше.

Про це йдеться на сайті Косівської РДА, пише ПІК.

За словами Голови Державного агентства лісових ресурсів Андрія Заблоцького, повені у в Карпатах спричинені природними факторами.

“Ліс може втримати певну кількість опадів, але не з такими обсягами, які ми спостерігаємо зараз в Карпатах. Давайте в цифрах — в середньому кількість опадів в Івано-Франківській області склала біля 2,8 млрд м3, а ліс максимально міг поглинути біля 200-250 млн м3. Це лише 10% від всіх опадів.Отож, ліс не може приборкати стихію гірських рік. Ліс – не дамба для запобігання паводкам та утримання такої кількості та сили води. Тому заяви, що причиною повеней є рубки – це маніпуляція та популізм”, – зазначив Голова Держлісагентства.

Щодо проблеми незаконних вирубок лісів очільник Держлісагенства каже, що вона є, але обсяг незаконних рубок в Карпатському регіоні порівняно з 2016 роком значно зменшився

“В останні роки рубок відбувається значно менше. Наприклад, якщо порівняти з минулим роком, то обсяг заготівлі деревини зменшився на 17%. Це пов’язано з поступовим переходом від суцільних до поступових видів рубки. Так, за 5 місяців поточного року в Чернівецькій області кількість рубок скорочена на 41 тис. кубометрів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. На Закарпатті на 51 тис. кубометрів, а в Івано-Франківській області на 75,7 тис. кубічних метрів”, – наголосив Андрій Заблоцький.

Загалом, за останні 5 років, обсяг заготівлі деревини в Карпатському регіоні зменшився на 20%.

Приєднуйтесь до нас у Telegram

Читайте також у ПІК:

Читайте нас у тг
Новини партнерівКоментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено