Івано-Франківськ

Оцінка експерта: як зі зміною кількості районів Прикарпаття, не втратити гроші районних бюджетів

Уряд пропонує утворити в Івано-Франківській області з існуючих 14 районів 5 нових: Івано-Франківський, Коломийський, Калуський, Надвірнянський та Косівський.

Попри інші перестороги щодо такого переформатування, прикарпатців непокоїть те, як за процедури ліквідації-утворення поділять гроші районних бюджетів, бо від цього буде залежати життя громад?

Пропонуємо експертну оцінку від виконавчого директора Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України, регіонального консультанта з бюджетних питань Юрія Стефанчука.

unnamed

На моє переконання, надзвичайно важливо, щоб при утворенні та ліквідації районів були передбачені відповідні пропорції, за реалізації яких громади отримали б навіть додаткові доходи.

Тут, шановні читачі, мусимо трішки заглибитись у законодавчі речі. Я про те, що мають бути внесені зміни до статей 64, 69, 89 Бюджетного кодексу України та ряду інших документів з метою подальшого стимулювання місцевого економічного розвитку.

Тому постанову №3650 про нові райони потрібно приймати тільки в пакеті з законопроєктом №3614 про внесення змін до Бюджетного кодексу, який цього тижня мають розглядати у ВРУ.

Хочу наголосити, що цей законопроєкт спрямований на те, щоб зміцнювати спроможність громад, забезпечити утримання бюджетних закладів, а також спрямовувати кошти на розвиток. В процесі децентралізації ми мусимо, крім розподілу повноважень, чітко відстоювати забезпечення місцевого самоврядування ресурсами.

Невдовзі на розгляд ВРУ буде представлено закопроєкт №3131, метою якого є виведення з тіні обробітку земель сільськогосподарського призначення. У разі прийняття цих законопроєктів з врахуванням пропозицій Асоціації міст України додаткові доходи місцевих бюджетів на Прикарпатті  зростуть на понад 16 відсотків.

Принагідно зазначу, що на сьогодні процес формування спроможних громад ще не завершений ні в конституційному, ні в економічному, ні в адміністративному сенсі. Тому перед місцевими виборами, які відповідно до діючого законодавства мають відбутися 25 жовтня, важливо чітко розподілити і закріпити повноваження та фінанси за територіальними громадами. І ми цього домагаємось, – наголошує Юрій Стефанчук.

Читайте також:

Юрій Стефанчук: «Немає бідних сіл. Є села, ресурси яких – недооцінені» (ФОТО)

Василь ЦИМБАЛЮК: «Люди мають розуміти, що центр зайнятості – це установа, яка шукає для них роботу, а не просто нараховує грошову допомогу по безробіттю».

Підписуйтесь на нашу сторінку у FacebookInstagram , Youtube та Telegram

Читайте нас у тг




Новини партнерів







Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено