Івано-Франківськ

В Україні по-новому рахуватимуть тариф на газ: що змінилося?

В Україні з 1 серпня перестали регулювати тариф на газ для населення.

В Україні по-новому рахуватимуть тариф на газ. Поступово це призведе до подорожчання блакитного палива. Крім того, вже в наступному місяці можна буде вибирати постачальника. Для цього потрібно буде подати новому провайдеру послуги заявку на приєднання та невеликий пакет документів, що посвідчують особу, право власності або розпорядження помешканням та останню платіжку за доставку газу.

Про це розповів на форумі Energy Club директор ЦПК “Нафтогаз України” Максим Рабинович, повідомляє Obozrevatel, пише ПІК.

“Будуть тарифні плани, які зможе пропонувати населенню постачальник. На першому етапі будуть місячні, річні тарифні плани”, – каже Максим Рабинович.

Уже зараз тенденція на світових ринках розгорнулася. Якщо раніше газ дешевшав, то зараз навпаки – дорожчає. У середньому кубометр коштує близько 3,3 грн. У результаті такої тенденції на 7% підняв свій тариф і “Нафтогаз”.

“Що отримає споживач? Ринок і маленька ціна – поняття несумісні. Зараз ціна 2,7-4,1 тис. за тисячу кубометрів, а взимку вона може бути 10 тис. Це ринок”, – говорить директор ЄГАЗ Артем Компан.

Зараз ціни в Україні є на своєму мінімумі, але до осені буде подорожчання.

“Складно називати конкретні цифри, але нині очікувані ціни восени є в межах 4-5 тис. грн з ПДВ. Коливання ціни залежать від безлічі факторів. Це збереження і можливе посилення карантинних заходів, а значить зменшення попиту з боку непобутових споживачів”, – зазначає представник Української енергетичної біржі Артем Щербак.

Якщо постачальника не буде, газ продасть “Нафтогаз”. У разі, якщо з якоїсь причини сім’я залишиться зовсім без постачальника, “Нафтогаз” (його Кабмін вибрав постачальником останньої надії) зобов’язаний щонайменше два місяці продавати їм блакитне паливо.

“Постачальник останньої надії повинен підстрахувати споживача на випадок відсутності угоди зі звичайним постачальником відповідно до умовної середньої ціни. Фактично постачальник останньої надії – це такий собі запобіжник, який не дасть споживачеві залишитися без енергоресурсу”, – зазначив експерт Центру Разумкова Максим Білявський.

Очікуємо на повноцінне пояснення від уряду, як буде працювати роздрібний ринок, як можна змінити постачальника, як саме можна потрапити на постачальника останньої надії і що з цим робити.

original

Деяку інформацію надав “Європейські правді” Олексій Савіцький, інформаційно-консультаційний центр для населення “Газправда”

  • Куди потрібно йти, щоб змінити постачальника газу?

Є два варіанти: або йти до центру обслуговування клієнтів нового постачальника, або подати заявку онлайн на сайті газової компанії.

  • Скільки на ринку є компаній, які можуть постачати газ населенню і як їх знайти?

Сьогодні компаній-постачальників газу приблизно 50. Всього ліцензії на торгівлю газом мають більше 500 компаній, проте не всі з них побудували необхідну інфраструктуру для роботи з побутовими клієнтами (контакт-центри, системи формування платіжок тощо). Перевірити, чи компанія має право (ліцензію) на постачання газу можна на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг. Також у компанії, яка працює з побутовими клієнтами, повинен бути діючий веб-сайт.

Поки в Україні немає єдиного сервісу, де можна було б порівняти пропозиції різних постачальників. Ймовірно, він з’явиться трохи пізніше, в процесі подальшого розвитку газового ринку.

  • Чи потрібно прокладати нові труби при зміні постачальника газу?

При зміні постачальника прокладати нові труби не потрібно. Трубами опікуються не газопостачальні компанії, а оператори газорозподільчих мереж (облгази). Змінити облгаз не можна, оскільки в регіоні це – природна монополія. Тобто, труба одна, а використовувати її для постачання газу можуть сотні постачальників.

Щодо постачальника “останньої надії” більше інформації тут: https://gas.ua/uk/home/news/postachalnik-ostannoyi-nadiyi-pon

Підписуйтесь на нашу сторінку у FacebookInstagram , Youtube та TelegramНовини партнерівКоментарі

0

Коментарів ще немає

Залишити відповідь

Ваш email не буде опублікований. Обов’язкові поля позначені зірочкою (*)

Поле має бути заповнене
Поле має бути заповнене
© 2020 Всі права захищено