Івано-Франківськ
10
USD: 28.05
EUR: 33.1

На Прикарпатті виявили спалах африканської чуми свиней

До Рогатинської районної державної лікарні ветеринарної медицини надійшло повідомлення про захворювання та загибель свиней.

Про це інформує пресслужба Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, пише ПІК.

Повідомив про це, ще 22 серпня, житель с. Лукавець-Журівський, що у Рогатинському районі. На місце випадку одразу виїхала група спеціалістів.

“Провели епізоотичне розслідування випадку захворювання і загибелі свиней; встановлено: в господарстві знаходилось 62 голови свиней, в т. ч. 14 дорослих і 48 молодняка. Результати анамнезу, клінічного огляду та розтину вказували на підозру захворювання на АЧС (африканська чума свиней)”, -йдеться у повідомленні

Відібраний матеріал доставили до Івано-Франківської державної регіональної лабораторії Держпродспоживслужби для проведення бактеріологічних, хіміко-токсикологічних та молекулярно-генетичних досліджень з метою встановлення діагнозу.

“23 серпня методом ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції) при проведенні молекулярно-генетичних досліджень виявлено ДНК вірусу АЧС (звіт про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу №002165 п.м./20 від 23.08.2020 р.)”, –йдеться у повідомленні.

Згідно з Інструкцією, робоча група спеціалістів Головного управління, Рогатинського районного управління та Рогатинської районної лікарні вет.медицини провела відповідні заходи:

  • все поголів’я свиней умертвлено безкровним методом, трупи закопані;
  • в приміщенні, де утримувались свині, проведено механічну очистку залишків гною та його дезінфекцію;
  • проведено вимушену дезінфекцію.

На особисте селянське господарство громадянина, де утримувались свині, накладено тимчасові карантинні обмеження, до проведення засідання НПК.

Ситуація заходиться під контролем Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

Приєднуйтесь до нас у FacebookInstagram , Youtube та Telegram

Читайте також:

Коментарі

0

Коментарів ще немає

Залишити відповідь

Ваш email не буде опублікований. Обов’язкові поля позначені зірочкою (*)

Поле має бути заповнене
Поле має бути заповнене
© 2020 Всі права захищено