Івано-Франківськ
-1.9
USD: 27.15
EUR: 30.45

30 жовтня: в Україні відзначають День тренера

До кінця року залишається 60 днів.

this day 4

30 жовтня в церкві шанують пам’ять преподобного мученика Андрія Критського. Народився в першій половині VIII століття на Криті, вів чернече життя в місці Кастрон. Мученицьку смерть святий Андрій, прихильник іконошанування, прийняв за часів іконоборських гонінь імператора Костянтина Копроніма. Андрій, дізнавшись про розпочаті гоніння на ікони, прийшов в імператорський палац і викрив імператора Костянтина в єресі. За це він був схоплений, побитий і заточений у в’язницю.

Іменини

У п’ятницю, 30 жовтня, іменини відзначають власники таких імен: Андрій, Антоній, Лазар, Леонтій. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Свята 

Цього дня світ відзначає Міжнародний день ортопедичних медсестер і Африканський день їжі та безпеки харчування.

30 жовтня в Україні відзначають День працівників підрозділу з боротьби з незаконним обігом наркотиків.

Також в п’ятницю, 30 жовтня, в Україні відзначають День тренера, який вважається неофіційним святом спортивних тренерів. Вперше ідея цього професійного спортивного свята з’явилася в 1999 році у представників Федерації спортивної та художньої гімнастики України. 

День пам’яті святого пророка Осії

В церкві 30 жовтня вшановується пам’ять пророка Осії, який жив в Ізраїльському царстві за часів, які передували загибелі цієї держави.

Осія боровся з ідолопоклонством і намагався зробити все, щоб звернути євреїв до Бога. Говорили про те, що дружина Осії була розпусницею і зраджувала йому, а згодом і зовсім пішла до іншого чоловіка. Саме після цього Осія з ще більшим запалом став закликати ізраїльтян до віри в Христа.

Потрібно сказати, що саме Осія є одним з 12 менших пророків, який походив з племени коліна і виступав зі своїми пророцтвами за 8 століть до Різдва Христового. Також саме Осія першим став записувати пророцтва, подавши приклад іншим людям. Багато передбачення Осії збулися. Так, він говорив про поширення істинного богознання по всьому світу, передбачив припинення жертв старозавітних, повернення немовляти Ісуса з Єгипту і ряд інших значущих подій.

Осію називали Колесником, оскільки в цей день потрібно було приділяти найпильнішу увагу колесам. Так, 30 жовтня було ставити воза в сараї, попередньо перевіривши, наскільки вони справні. Колеса в будь-якому випадку знімали з осей до самої весни. Одночасно 30 жовтня витягали сани, чекаючи, що незабаром встановиться санний шлях

Традиції та обряди

В цей день прості люди не запрягали коней, а давали їм відпочити. Перед тим, як прибрати колеса від возів на зиму, вони починали оглядати їх і при потребі лагодили.

Колесо вважалась оберегом і захисником від злих духів. Цей символ сонця часто використовували в проведенні різних обрядів. Наприклад, якщо людину вкусила змія, то для її порятунку (крім застосування трав) промивали місце укусу водою, яку потім пропускали через колесо.

Народні прикмети на 30 жовтня: 

Якщо чути кування зозулі у цей день, то варто очікувати на серйозні морози;
Якщо гримить, то зима буде теплою;
Якщо вранці сильний туман, то день буде сонячним;
Якщо на каштанах ще залишилось листя, то варто очікувати на потепління;
Якщо у лісі багато грибів, то скоро буде тепло.

Що не можна робити сьогодні:

Не можна лінуватись та відмовляти тим, хто чогось потребує;
Не можна лаятися та сваритись з оточенням;
Не можна зловживати спиртним та шкідливою їжею;
Не можна займатись городом та важкою фізичною працею;
Не можна ходити босим по росі.

Цей день в історії:

zhovten 30 2020 scaled 1

Читайте також: 

Підписуйтесь на нашу сторінку у FacebookInstagramYoutube та Telegram

Новини партнерів

Коментарі

0

Коментарів ще немає

Залишити відповідь

Ваш email не буде опублікований. Обов’язкові поля позначені зірочкою (*)

Поле має бути заповнене
Поле має бути заповнене
© 2020 Всі права захищено