Івано-Франківськ
1.1
USD: 27.2
EUR: 30.45

РНБО запровадила санкції проти Януковича, Азарова та інших чиновників (СПИСОК)

Переважна більшість цих експосадовців на сьогодні є громадянами Росії.

РНБО ввела санкції проти Януковича, Азарова, Пшонки та інших чиновників / фото УНІАН

Рада національної безпеки і оборони запровадила санкції проти експрезидента Віктора Януковича, колишнього прем’єра Миколи Азарова та інших високопосадовців, пише ПІК з посиланням на УНІАН.

Відповідне рішення було ухвалено на засіданні РНБО у п’ятницю, 19 березня, за поданням Служби безпеки України.

Секретар РНБО Олексій Данілов розповів, що на засіданні було заслухано дві окремі доповіді – від голови Служби безпеки Івана Баканова і Кабінету міністрів. У поданні уряду йшлося про колишніх правоохоронців, які зрадили присязі і зараз працюють на території Російської Федерації або тимчасово окупованій території Донецької і Луганської областей.

“Я зачитаю зараз перелік осіб, проти яких держава Україна ввела максимальний обсяг санкцій, який передбачений чинним законодавством”, – сказав Данілов.

Загалом під санкції потрапили 27 осіб:

Микола Азаров
Сергій Абісов
Сергій Аксьонов
Олександр Бобков
Валерій Грицай
Костянтин Затулін
Петро Зима
Андрій Іванцов
Олег Кірілин
Вадим Колесніченко
Володимир Константінов
Сергій Курченко
Сергій Кусюк
Павло Лебедєв
Леонід Пасічник
Олександр Піддубов
Наталія Поклонська
Віктор Пшонка
Дмитро Саламатін
Ігор Соркін
Дмитро Табачник
Микола Ткаченко
Микола Федорян
Микола Фіськов
Олександр Черпінський
Ольга Чичелімова
Віктор Янукович.

“Якщо ви звернули увагу на мої наголоси, частина з цих громадян, які були громадянами України – 99%, є зараз громадянами Російської Федерації”, – сказав Данілов.

Подання СБУ щодо запровадження санкцій

Раніше в пресслужбі СБУ повідомили, мова йде про санкції до Віктора Януковича та колишніх прем’єр-міністра Миколи Азарова, міністра оборони Павла Лебедєва, міністра освіти Дмитра Табачника, генерального прокурора Віктора Пшонки та низки інших чиновників, у тому числі міністрів і правоохоронців Криму.

Голова СБУ наголосив, що в 2014 році ці посадовці сприяли спецслужбам РФ в окупації українських територій, координували злочинну діяльність силових структур, перешкоджали правам і свободам громадян, зокрема на “референдумі” в Криму. Деякі з посадовців були також причетні до фінансування тероризму, проросійських акцій протесту та антиукраїнської пропаганди.

“Окремі епізоди їхньої діяльності за період 2014 року досі розглядаються у судах. Деякі з цих чиновників причетні до підписання “Харківських угод”. А частина – і досі працює на зміцнення окупаційного режиму в Криму і на Донбасі”, – сказав Баканов.

СБУ також пропонувало застосувати санкції до юридичних осіб, які є власниками ПАТ “Донецькоблгаз”. В спецслужбі зазначили, що вони своїми діями, які призвели до відключення 58 котелень на території операції Об’єднаних сил, поставили під загрозу життя і здоров’я громадян.

Читайте також:

Приєднуйтесь до нас  у Facebook, Instagram, Youtube та  Telegram

Новини партнерів

Коментарі

0

Коментарів ще немає

Залишити відповідь

Ваш email не буде опублікований. Обов’язкові поля позначені зірочкою (*)

Поле має бути заповнене
Поле має бути заповнене
© 2020 Всі права захищено