Івано-Франківськ

Верховна Рада України узаконила «декретну відпустку» для чоловіків

Верховна Рада на позачерговому засіданні ухвалила закон, який врегулює питання рівних можливостей догляду за дитиною для обох батьків.

Чоловічий декрет в Україні: очікування чи реальність?

Закон передбачає новий вид відпустки для чоловіків при народженні дитини.

Як передає кореспондент Укрінформу, за відповідний закон № 3695 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною” проголосували 269 народних депутатів, пише ПІК.

Як зазначено в пояснювальній записці, закон усуває законодавчі прогалини, які обмежують права чоловіка на відпустку для догляду за дитиною, та створює передумови для посилення ролі батька у процесі вихованні дітей та розвитку відповідального батьківства в Україні.

“Документ передбачає визначення відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку як рівне право кожного з батьків дитини (матері та батька) та внесення відповідних змін в статті 179, 181 Кодексу законів про працю України та статті 18, 20 Закону України “Про відпустки”, – йдеться в повідомленні.

Закон також визначає, що Кодекс законів про працю та закон «Про відпустки» має бути доповнено новим видом відпустки — відпусткою при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів, що оплачується коштом роботодавця.

Так, закон передбачає, що одноразова оплачувана відпустка тривалістю до 14 календарних днів (без урахування святкових і неробочих днів) при народжені дитини надається чоловіку, дружина якого народила дитину; батьку дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, за умови що вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки; бабі або діду, або іншому повнолітньому родичу дитини, які фактично здійснюють догляд за дитиною, мати чи батько якої є одинокою матір’ю (одиноким батьком).

Зазначається, що лише одна особа із зазначених категорій може отримати відпустку при народжені дитини.

Окрім цього, ухвалений документ передбачає, що для працівників, які мають дітей віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, а також для одиноких матерів та батьків, які виховують дитину без батька (матері), у тому числі в разі тривалого перебування матері в лікарняному закладі, може встановлюватися скорочення тривалості робочого часу коштом підприємств, установ, організацій.

Закон набуває чинності з наступного дня після його опублікування.

Як повідомлялося, парламентарії ухвалили відповідний законопроєкт у першому читанні 1 грудня 2020 року.

Читайте також:

Приєднуйтесь до нас  у Facebook,Instagram,Youtube та  Telegram

Читайте нас у тг




Новини партнерів







Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено