Івано-Франківськ

Вперше в історії України статус “інвалід війни” надали дитині, яка отримала поранення від обстрілів на Сході

Раніше такий статус могли отримати лише дорослі.

8b70397de0a89503e72064e6cd89f7fe

В Україні з’явилася перша дитина зі статусом інвалідності отриманої внаслідок бойових дій на Сході України. Юристи вже кілька років намагалися добитися внесення змін до законодавства, троє дітей дістали відмови й все через колізії. Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Майї, їй 14 років і вона з жахом згадує день, коли біля їхнього будинку впав реактивний снаряд.

«Ми з мамою вийшли за Вікою (сестра – ред.) в садок, трохи відійшли від будинку і почули постріли. Сховалася за маму і ми спочатку стояли, а потім думали до будинку добігти… Коли я отямилась, вона вже лежала», – розповідає дівчинка.

Місто Бахмут ще називали за радянською звичкою Артемівськом і так потужно обстріляли вперше. Двоє загиблих – серед них однокласник Майї Єгор та її мама – Марина.

На згадку про той день у дворі школи поставили меморіал – це було одразу після підписання других Мінських домовленостей, люди сподівалися, нарешті перестануть стріляти. Деякі навіть подумали, це не обстріл, це салют.

Дівчата залишилися круглими сиротами. Майя ще й на кілька місяців потрапила до лікарні. У дівчини був відкритий перелом, на нозі була тріщина, в кінчику на спині діставали осколок.

«Там кісточка розтрощена, вона так і залишилося. Там осколки зостались ще в тканинах», – додає бабуся Майї.

Юристи з гуманітарної місії запропонували допомогти отримати статус інваліда війни, спочатку виявилося – закон це не дозволяє. Можуть бути інвалідами війни … лише дорослі. «Діти не мали права на отримання цього статусу», – пояснювали чиновника.

Аби внести зміни в законодавчу базу, знадобилося три роки. Деякі діти вже навіть встигли вирости. Тепер шанс на отримання є, хоч і процедура непроста.

Такий папірець тепер дозволить Майї отримувати безкоштовно ліки та їздити до санаторію, тепер не треба платити комунальні та за проїзд в міському транспорті, раз на два роки можна скористатися безкоштовними перевезеннями  Україною. Але найголовніше – це створило прецедент, а отже іншим пораненим дітям тепер відмовити  у статусі та пільгах, чиновникам буде складніше. Таких дітей в Луганській та Донецькій області, за підрахунками юристів, до сотні.

«Може отримати дитина, яка отримала поранення і поранення призвело до інвалідності, і потрібно підтвердити документами з лікарні, від поліції. Міжвідомча комісія, на яку цей пакет документів відправляється і вона ухвалює рішення» , – каже юристка гуманітарної місії Ольга Юдіна.

Читайте також:

Приєднуйтесь до нас  у Facebook,Instagram,Youtube та  Telegram

Читайте нас у тг




Новини партнерів







Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено