Паралімпіада-2020: Україна фінішувала, маючи 98 нагород і увійшла в топ-10

Змагальна програма літньої Паралімпіади-2020 в Токіо завершена.

Усього за дванадцять днів у Токіо були розіграні 539 комплектів нагород, на подіум підіймалися спортсмени з 86 різних країн світу. Це не рекордна кількість розіграних медалей (у Сіднеї було 550 комплектів нагород), але рекордна кількість країн, що завершили Паралімпіаду з медалями, пише ПІК із посиланням на “УП” .

Збірна України за час виступів у Токіо здобула 98 медалей – 24 золоті, 47 срібних та 37 бронзових. Українці виступали в п’ятнадцяти видах спорту, в десяти з них змогли здобути нагороди.

Наймедальнішим для України стало плавання – 43 медалі (14+18+11), а на другому місці легка атлетика – 24 (6+15+3). Водночас у стрільбі українці розділили перше місце з Китаєм за кількістю медалей – шість.

За загальною кількістю нагород Україна замкнула топ-5 та показала свій другий найкращий результат за час виступів на Паралімпіадах. А у медальному заліку Україна закінчила виступ на шостому місці – попереду Китай, Велика Британія, США, ПКР та Нідерланди.

c5ad34370699d34b scaled

Медальний залік Паралімпіади-2020 (топ-10) виглядає так:

• Китай – 96 “золото” + 60 “срібло” + 51 “бронза” (207)
  • Велика Британія – 41+38+45 (124)
  • США – 37+36+31 (104)
  • ПКР – 36+33+49 (118)
  • Нідерланди – 25+17+17 (59)
  • Україна – 24+47+37 (98)

Для збірної України – це друга найрезультативніша Паралімпіада за кількістю медалей, але уперше з 2004 року синьо-жовта збірна випала з топ-4 медального заліку. Востаннє саме на шостому місці українці фінішували в Афінах у 2004 році.

У Токіо-2020 Україна встановила рекорд за срібними медалями та повторила результат Пекіна й Афін за кількістю золотих нагород. 23 українські атлети здобули більше однієї нагороди за час Ігор у Токіо.

8b0d07c9dcc56b988298489902fab395

Лідерами за кількістю здобутих медалей стали плавці, а Максим Крипак отримав звання найтитулованішого спортсмена цих Ігор.

• Максим Крипак (плавання) – 7 медалей (5+1+1)
  • Андрій Трусов (плавання) – 6 медалей (2+3+1)