Івано-Франківськ
3.72
USD: 26.15
EUR: 30.1

В Івано-Франківську волонтери відкриють першу громадську сортувальну станцію вторсировини

В Івано-Франківську 28 вересня учасники громадської організації “SortSmart” відкриють громадську сортувальну станцію вторсировини. Туди всі охочі зможуть приносити відсортований пластик,

В Івано-Франківську 28 вересня учасники громадської організації “SortSmart” відкриють громадську сортувальну станцію вторсировини. Туди всі охочі зможуть приносити відсортований пластик, папір, тетрапак, скло та метал.

Про це в ефірі Суспільного розповіла співзасновниця та голова організації Марія Федорук, пише ПІК.

За її словами, сортувальню планували відкрити ще у 2020 році. На це отримали грант від Urban Space 100 на суму 52 тис. 436 грн. Однак завадив карантин.

Сортувальна станція розташовуватиметься на вулиці Січових Стрільців, 46 А. Посортовані відходи туди зможе приносити кожен охочий.

Попередньо у тестовому режимі вторсировину прийматимуть у вівторок та четвер з 12:00 до 18:00. На станції працюватимуть консультанти, які будуть розповідати, як правильно сортувати сміття, у який із контейнерів покласти свою чисту сировину.

Марія Федорук каже, що прийматимуть не усі тверді побутові відходи.

До нас можна буде принести сирвину п’яти видів — пластик, папір, тетрапак, скло та метал. Брати будемо винятково побутовий метал, але не металобрухт. Тобто бляшанки з-під консерви, пляшки з-під напоїв приносити можна. А от металоконструкції – це вже не до нас. Найбільше питань виникає із сортуванням пластику. Не весь пластик надається до переробки. Пластик має маркування від одного до семи. Ми приймаємо перший, другий, четвертий та п’ятий види. Зазвичай маркування можна знайти внизу пакування, — говорить голова “SortSmart”.

За словами Марії Федорук, потрібно приносити лише чисту сировину, без залишків органіки. Якщо людина вагається, чи можна здавати певний вид пластику, консультанти на станції допоможуть це з’ясувати. Адже мета проєкту — навчити, як правильно сортувати, а відтак популяризувати сортування серед жителів громади.

Новини партнерів

Коментарі

0

Коментарів ще немає

Залишити відповідь

Ваш email не буде опублікований. Обов’язкові поля позначені зірочкою (*)

Поле має бути заповнене
Поле має бути заповнене
© 2020 Всі права захищено