Івано-Франківськ

На Бурштинській ТЕС запрацював підводний дрон (ФОТО)

Новітній підводний дрон Chasing M2 використовується для більш швидких і точних вимірів.

Andrij Druz ta jogo kolega YEvgen Pasko za pultom upravlinnya dronom scaled

На ДТЕК Бурштинська ТЕС почали обстежувати гідротехнічні споруди за допомогою підводного дрона. За його допомогою уже провели діагностику Берегової насосної станції та гідротехнічних затворів, пише ПІК.

Дроном Chasing M2 керували пілоти внутрішнього ремонтного підрядника «Інтеренергосервіс». Обстежили дно ковшу глибинного водозабору на Береговій насосній станції Бурштинської ТЕС, гідротехнічні затвори дамби Бурштинського водосховища та енергоблоків.

«Використання дрона – чудовий альтернативний спосіб, який допомагає як і обстежити дно, так і отримати точні виміри глибини й інформацію про стан гідроспоруд. Пілоти Інтеренергосервісу уже показали нам на що здатні їхні літальні апарати, які обслідують станційне обладнання згори. Тепер черга за підводними обстеженнями, за результатами яких ми зможемо виявляти чи є дефекти, а також планувати очисні та ремонтні роботи на обладнанні гідроспоруд», – зазначив Валерій Хом’яков, директор ДТЕК Бурштинська ТЕС.

Pidvodnyj dron zanuryuyetsya v vodu scaled

Завдяки тому, що підводний дрон оснащений професійною відеокамерою, потужним світлом та лазерним вимірювальним обладнанням, енергетикам вдалося отримати якісну картинку дна й визначили обсяги та локації донних відкладень. Оскільки вода прямо подається з водосховища, то з часом дно замулюється піском, сміттям, рештками рослин й риб. А отже необхідно час від часу проводити очисні процедури.

«Використання підводних дронів робить нашу роботу більш ефективною, бо є місця, куди людина фізично не може дістати. Для прикладу – труби діаметром 50-70 см, які можна оглянути зсередини. Дронами це робити набагато швидше та безпечніше, ще й без прив’язки до пори року», – розповідає Андрій Друзь, головний фахівець виробничо-технічного відділу Інтеренергосервіс.

Komanda pilotiv pidvodnogo drona scaled

До слова, вперше за весь час експлуатації станції енергетики оглянули дроном стан конструкцій скидних циркуляційних водоводів. Перевірили чи немає руйнування, зміщення конструкцій, появи тріщин та відшарувань в бетоні, а також корозії елементів армування. Адже стан гідротехнічних споруд – це, перш за все, безпека експлуатації станції.

Застосування підводних дронів для діагностики гідротехнічних споруд активно використовується у компанії. Обстеження за допомогою дрону допомагає швидко виявляти недоліки й отримувати чіткіші виміри, ніж за традиційних оглядів водолазами. Людський фактор мінімальний, виконання роботи оперативніше та безпечніше, а отже по-справжньому ефективне.

Читайте також:

Читайте нас у тг
Новини партнерівКоментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено