Івано-Франківськ

“До” і “Після”: в Україні покажуть зруйновані росіянами культурні об’єкти (ФОТО)

Український інститут за підтримки USAID запустив міжнародну кампанію "Листівки з України" (Postcards from Ukraine).  

В Україні в рамках проєкту випустять понад 100 листівок, на яких зображені об’єкти культури з різних куточків нашої держави до та після початку повномасштабної війни. До кожної з них є опис державною та англійською мовами, завдяки якому можна дізнатися, за яких обставин окупанти зруйнували або пошкодили зображений об’єкт. Про це пише ПІК з посиланням на УП.

“Мета проєкту “Листівки з України” – показати світові справжнє обличчя неспровокованої та невиправданої війни, яку Росія розв’язала проти України, її народу та культури”, – йдеться у повідомленні.

Наразі на інтерактивній мапі в рамках проєкту “Листівки з України” зібрані історії про пошкоджені культурні об’єкти на території 9-ти областей, серед яких є й тимчасово окуповані:

  • Харківська (96),
  • Донецька (90),
  • Київська (78),
  • Чернігівська (38),
  • Луганська (32),
  • Сумська (28),
  • Запорізька (13),
  • Житомирська (6),
  • Крим (2).

Зокрема, деякі об’єкти до війни і після:

Церква Різдва Пресвятої Богородиці на Харківщині

Церква Різдва Пресвятої Богородиці – мурована споруда у стилі пізнього класицизму, збудована на місці дерев’яного храму у місті Дергачі. Перша згадка про цю будівлю датується ще 1691 роком.

А уже 4 квітня 2022 року під час загарбницької війни РФ проти України на подвір’я святині прилетів російський артилерійський снаряд. Внаслідок обстрілів пошкоджено фасади та вікна храму, а також зруйнувано недільну школу й церковний магазин.

"До" і "Після": в Україні покажуть зруйновані росіянами культурні об'єкти (ФОТО)

Лисичанська багатопрофільна гімназія на Луганщині

Приміщення збудували у 1895 році, однак Лисичанська багатопрофільна гімназія запрацювала тут із 1977 року.

Вона стала одним із взірцевих закладів освіти Луганщини та входила до топ-100 найкращих українських шкіл, надаючи учням якісну освіту для вступу до найпрестижніших вищих навчальних закладів України. У 2017 році Лисичанська багатопрофільна гімназія була удостоєна премії “Бельгійська спадщина за кордоном”.

Будівля витримала дві світові війни, бій за місто під час збройної агресії Росії на сході України у 2014-му, проте була зруйнована внаслідок прицільного обстрілу РФ 1 травня 2022 року. У гімназії зайнялася пожежа, і вогонь повністю знищив сторічну пам’ятку архітектури.

b7ac011 screenshot 2 1

“Мрія”, Київщина

Українська “Мрія” (АН-225) з’явилася 1988 року. Уже в березні 1989 року “Мрія” встановила 110 світових рекордів за швидкістю, висотою та вантажопідйомністю. А 2004 року Міжнародна федерація повітроплавання внесла літак АН-225 до Книги рекордів Гіннеса за його 240 рекордів, що стало абсолютно унікальним випадком в авіації.

Останні 20 років літак доставляв гуманітарні великогабаритні вантажі до місць, що постраждали від стихійних лих: землетрусів, цунамі, ураганів.

Проте 27 березня 2022 року російська авіація атакувала Гостомельський аеропорт і знищила найбільший і найпотужніший у світі транспортний літак, що став символом миру, взаємодопомоги й підтримки, яку країни в усьому світі надавали одна одній.

fdb19b4 screenshot 3  1

Читайте також у ПІК:

Приєднуйтесь до нас  у FacebookInstagram , Youtube та  Telegram

Читайте нас у тг




Новини партнерів







Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено