Малий митець Ільяс Мудрак родом з міста Біла Церква, що на Київщині, але наразі з родиною проживає на Прикарпатті. Лілія Бідуляк, мати маленького художника, відверто розповідає, що у її сина діагностували аутизм.
« Діагноз Ільясу встановили, коли тому було два роки. Коли я дізналася про це, то, звісно, була шокована. Проте взяла себе в руки, почала багато читати і шукати способи, як допомогти дитині. Нині я навчаюся на психолога в Кам’янці-Подільському»,— розповідає жінка.
Малювати хлопчик почав ще… в 1 рік та 9 місяців випадково, коли побачив, як це робить його старший брат. Лілія Бідуляк мовить, що майже не звернула на це увагу, бо не думала, що Ільяс настільки захопиться малюванням. Та відколи малюк узяв у руки пензлик та зробив перші кілька мазків, він не розлучається з фарбами і полотном.
Після захоплення сином малюванням Лілія Бідуляк помітила, що на його полотнах не просто хаотичні мазки, а малюнки мають певну символіку. Щоправда пояснити, що і як він малює, хлопчик через вік та особливості розвитку, не міг і наразі не може. Малювати Ільяс може годинами, без перерви та відпочинку. Мамі досі доводиться прикладати чимало зусиль, аби забрати малюка від мольберта. До речі, малює дитина лише професійними пензлями й фарбами на полотнах, а не на папері.
Повномасштабне російське вторгнення в одну мить змінило життя родини, як і мільйонів українців. Пані Лілія з сином поїхала закордон, бо боялася за життя та безпеку синів. Жінка поїхала до Польщі.
«Дорога для Ільяса була важкою Адже для дитини з аутизмом зміна звичного середовища, багато чужих людей поруч і довкола — неабиякий стрес. Та згодом Ільяс заспокоївся і став ще більше та активніше й інтенсивніше малювати», — зізнається Лілія Бідуляк.
У сусідній братній країні родина пробула недовго, але там у хлопчика відбулася перша виставка. Було це так: спочатку мати фотографувала та виставляла у соцмережах малюнки сина. Їх побачили сотні людей, серед яких були художники,та психологи. Жінці почали писати, що твори її дитини яскраві та незвичні, як для малюка такого віку. Згодом пані Лілії запропонували виставити роботи Ільяса.
Наприкінці серпня 2022-ого жінка з синами повернулася в Україну. Зараз родина проживає у Рогатині. Тут Ільяс відвідує заняття у місцевому ресурсно-інклюзивному центрі, займається з логопедом і багато малює. Наприкінці 2022-ого в Івано-Франківську, в мистецькому просторі «Підземний перехід «Вагабундо», відбулася друга виставка малого митця. Захід був благодійним. Твори хлопчика охочі могли придбати. А кошти родина малого особливого митця віддала на допомогу захисникам України.
«Ільяс дуже розумний, він вміє говорити, навіть читати, розуміє англійську мову, знає слова, назви планет Сонячної системи англійською, ну і звісно, малює. Проте говорить син тоді, коли вважає за потрібне», — додає мати особливого художника. Про конкурс «Ліга талантів ART» родина малого митця дізналася з повідомлення творчої агенції «UaFest». Лілія Бідуляк надіслала роботу сина. І через певний час їй надійшло повідомлення, що малюнок Ільяса здобув перше місце. «На картині, що здобула першість, зображений..світ мого сина, — пояснює жінка. — На щастя зараз Ільяс малює різними фарбами, бо на початку війни його малюнки були…чорними. Тож сподіваємося, що незабаром у нас буде перемога».
Сабіна Ружицька. Фото з родинного архіву Лілії Бідуляк
Читайте також на ПІК:
- В Івано-Франківській обласній дитячій бібліотеці можна купити ялинки з дроту та макаронів (ФОТО)
- У Верховині об’єдналися волонтери, аби спільно допомагати захисникам України (ФОТО)
- На Прикарпатті цьогоріч діють кілька резиденцій святого Миколая
- 477 маскувальних сіток сплели волонтери у Калуському Палаці культури “Юність” (ФОТО)
- Попри війну та відсутність світла: у Коломийських бібліотеках випускників безкоштовно готують до ЗНО
- «Ситуація складна, але ми тримаємося та переможемо»: думки прикарпатців про вимкнення електрики
- У Калуші юні актори зі зразкового театру “Чарівник” влаштовують благодійні вистави (ФОТО)
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtubeта Telegram
Читайте нас у тг