Івано-Франківськ

На Прикарпатті трирічна дитина захворіла на правець: що це за хвороба та як вберегтися

На Прикарпатті зареєстрували випадок правця у трирічної дитини.

3dbdb7944cbc7dbf2532 30968 scaled

Дитина не мала жодного щеплення від цієї хвороби через відмову батьків від вакцинації.

Про це інформує Івано-Франківський обласний центр контрою та профілактики захворювань, пише ПІК.

Прикарпатцям нагадують, що таке правець та як можна від нього захиститися.

“Правець — це інфекційна хвороба, яку викликають бактерії Clostridium tetani. Вони живуть у ґрунті та кишковому тракті тварин. Від людини до людини це захворювання не передається. Натомість можна внаслідок потрапляння бруду в рану або поріз, укусів тварин чи травмування гострими предметами, уламками деревини тощо”, – йдеться у повідомленні.

Інкубаційний період зазвичай становить від 3 до 21 дня (в середньому 10 днів) Чим сильніше забруднена рана і чим коротший інкубаційний період, тим гірший прогноз для пацієнта.

Основними симптомами є спазм щелепних м’язів, стискання щелеп, труднощі при ковтанні, асиметрія обличчя, спазми черевних м’язів, спазми м’язів по всьому тілу від кількох хвилин до кількох тижнів, гарячка, пітливість, утруднення дихання, підвищений кров’яний тиск і швидкий пульс;

Можуть також виникнути наступні ускладнення: мимовільне скорочення голосових зв’язок; переломи кісток під напругою власних м’язів; закупорка легеневої артерії або однієї з її гілок через згусток крові, що прийшов з інших місць в організмі по судинах (емболія легеневої артерії); пневмонія, легенева інфекція; дихальні порушення, що можуть призвести до смерті.

Смертність від правця сягає 70%. Єдиний спосіб профілактики це вакцинація. Вакцинувати потрібно як дітей, так і дорослих.

У дитячому віці для профілактики правцю використовують комплексну вакцину. Тобто захистить вона не тільки від правця, а й від дифтерії та кашлюку, або ж дифтерії і правця.

Згідно з національним Календарем профілактичних щеплень, для вакцинації дітей проти дифтерії, кашлюку, правця на першому році життя можуть використовуватися вакцини як з ацелюлярним, так і з цільноклітинним кашлюковим компонентом. Ці вакцини використовуються для щеплення дітей до 6 років 11 місяців 29 днів.

Ревакцинацію проти дифтерії та правця у 6 років проводять анатоксином дифтерійно-правцевим, наступну у 16 років — анатоксином дифтерійно-правцевим зі зменшеним вмістом антигену

Щеплення дорослих проводять кожні 10 років.

Читайте також:

Приєднуйтесь до нас  у Facebook,Instagram,Youtube та  Telegram

Читайте нас у тг




Новини партнерів







Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено