Івано-Франківськ

Чи можна знімати на відео працівників військкоматів під час вручення повістки: пояснення юриста

У більшості випадків військкоми будуть забороняти це робити.

Чи можна знімати на відео працівників військкоматів під час вручення повістки: пояснення юриста

Під час вручення повісток працівники ТЦК і СП (нова назва військкоматів) дуже часто забороняють громадянам фіксувати їхні на відео, посилаючись на військовий стан та заборону знімання військовослужбоців. Чи законні такі дії представників ТЦК, розповів адвокат Роман Сімутін, пише ПІК.

Адвокат радить під час вручення повісток діставати телефон і починати вести власну зйомку, щоб мати докази у разі вчиннення порушень працівниками ТЦК.

“Діставайте телефон і вмикайте відеозапис. Одразу чекайте заперечень, що їх не можна знімати, вони військові тощо. Але кумедність ситуації в тому, що це вони не мають права здійснювати відеозйомку, бо діють у спосіб, який не передбачений законом, і формально дозвіл знімати, мають питати у вас”, – сказав Сімутін.

Адвокатка Віра Тарасенко раніше у своєму YouTube-каналі пояснювала, що заборонено знімати військових, їхнє місце розташування, техніку та їх переміщення, роботу ППО.

“Але чи це означає, що якщо щодо вас військові чи поліція поводяться незаконно, то це теж заборонено знімати? Поліція та військові Вам звичайно ж дадуть відповідь, що так, їх заборонено знімати і що вони недоторкані. І ось тут і криється головний обман”, – каже правозахисниця.

Тарасенко наголошує, що усі дії поліції та військових щодо вас фіксувати на фото та відео “можна і потрібно”.

Читайте також у ПІК:

Приєднуйтесь до нас  у Facebook,Instagram,Youtube та  Telegram

Читайте нас у тг
Новини партнерівКоментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено