Івано-Франківськ

Євросоюз офіційно розпочав переговори про вступ з Україною та Молдовою

"Шлях попереду буде складним, але сповненим можливостей", - сказала Урсула фон дер Ляйєн.

Євросоюз офіційно розпочав переговори про вступ з Україною та Молдовою

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн повідомила, що Євросоюз офіційно розпочав переговори про вступ з Україною та Молдовою. У своєму відеозверненні президент Єврокомісії відзначила, що “ми перебуваємо на порозі важливого та трансформаційного моменту”, і що “ми шануємо принципи і цінності, які об’єднують нас”, пише ПІК.

“Вітаємо Молдову та Україну з початком переговорів про вступ. Це дуже хороші новини для народу України, Молдови та всього Європейського Союзу. Подальший шлях буде складним, але сповненим можливостей”, – написала вона у Twitter.

Вона наголосила, що Євросоюз був завжди більшим, аніж політичне і економічне об’єднання. За її словами, це свідчення колективного прагнення до миру, безпеки, демократії та процвітання. Президент ЄС додала, що народи України та Молдови продемонстрували непохитне зобов’язання та рішучість бути частиною європейського проекту.

“Навіть у час війни та потрясіння вони розпочали масштабні реформи. Вони знають, що їхня подорож буде інтенсивною та вимогливою. Переговори про вступ призначені підготувати кандидатів до обов’язків членства, і саме тому, короткого шляху не існує”, – наголосила фон дер Ляєн.

Як відомо, сьогодні у Люксембурзі відбудеться перша міжурядова конференція України та ЄС. Україну буде представляти віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, а Євросоюз – міністр закордонних справ Бельгії, що головує наразі в Раді ЄС, Аджа Лябіб.

Читайте також у ПІК:

Читайте нас у тг
Новини партнерівКоментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено