
Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо заступника керівника Верховинського районного ТЦК і трьох його підлеглих, які принижували і били військовозобов’язаних.
Обвинувальний акт направили до суду, про це повідомляє Спецпрокуратура Західного регіону, пише ПІК.
У ході досудового розслідування слідчі встановили два факти катування мобілізованих чоловіків.
В одному з епізодів працівники ТЦК застосували фізичну силу до чоловіка, який відмовився проходити флюорографію.

“Потерпілого вивели у коридор лікарні, де один із фігурантів утримував його, а інший бив по голові металевим жетоном, затиснутим у кулаці. Після цього ще один військовослужбовець кілька разів ударив чоловіка в область печінки, намагаючись залякати його та змусити пройти обстеження. Надалі його привезли у приміщення ТЦК, де продовжували бити. За результатами побиття у чоловіка діагностовано перелом ребра та інші тілесні ушкодження”, – йдеться у повідомленні.
В іншому епізоді троє фігурантів силоміць утримували чоловіка, а керівник ТЦК у цей час завдавав йому ударів. Водночас ті, хто тримав потерпілого, також били його руками та ногами. Після чого зняли з нього одяг, залишили лежати на бетонній підлозі та надалі силоміць завели до кабінету рентгенографії.

“Під час побиття фігуранти також застосували сльозогінний балончик, двічі бризнувши потерпілому в обличчя. Через отримані травми чоловік переніс складну операцію з видалення одного з органів”, – йдеться у повідомленні.
Дії керівника та трьох його підопічних кваліфіковано за ч. 3 ст. 127 КК України – катування, вчинене представником держави.
Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі.
Суд узяв усіх під варту без права внесення застави.
Читайте в ПІК:
- На Прикарпатті затримали керівника слідчого відділу поліції, який вимагав хабар у підприємця
- На хабарі затримали заступника керівника одного із ЦНАПів Прикарпаття (ФОТО)